Henes se vratio, Bajern pobedio

Izvor: Mondo, 26.Nov.2016, 21:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bavarci nastavili trku sa Lajpcigom za prvo mesto.

Posle dva poraza u nizu i remija pre toga (Hofenhajm 1:1, Borusija Dortmund 0:1, Rostov 2:3), Bajern je došao do pobede.

U meču 12. kola Bundeslige savladan je Bajer Leverkuzen 2:1, tako da su Bavarci nastavili trku sa Lajpcigom za vrh tabele.

Pobedu domaćina iz svečane lože gledao je novi– stari predsednik kluba Uli Henes.
On je u petak ponovo izabran na rukovodeću funkciju, koju je pre toga obavljao od 2009. do 2014. godine. U međuvremenu je, zbog finansijskih malverzacija, bio u zatvoru 21 mesec.

Domaća ekipa povela je posle pola sata igre, golom Tijagoa Alkantare, koji je odbijenu loptu poslao  glavom u mrežu.

Radost domaćih navijača kratko je trajala. Hakan Čalhanoglu je vratio goste u život samo pet minuta kasnije - odličnim šutem pod prečku Bajernovog gola.

#Bundesliga: #Hummels decide #BayernLeverkusen e rilancia il #Bayern di #Ancelotti a -3 dalla "capo-#Lipsia" https://t.co/Ae6FAFdqWCpic.twitter.com/hbSuTmbVA0

— calciomercato.com (@cmdotcom) November 26, 2016

Oba gola na ovom meču domaća ekipa postigla je glavom. Drugi i pobedonosni je dao Mats Humels u 56. minutu.

Posle ovog kola Bajern ima 27, a lider Lajpcig tri boda više. Trka se nastavlja...