Hakimi blistao protiv Mihine Bolonje, Inter stigao do rutinske pobede, pogodio i Lukaku (video)

Izvor: Sportske.net, 05.Dec.2020, 23:43

Ekipa Antonija Kontea polako hvata ritam.

Fudbaleri Intera nastavili su seriji dobrih rezultata u poslednje vreme pošto su na svom terenu pobedili i Bolonju 3:1 u meču 10. kola Serija A.

Junak treće uzastopne pobede "neroazura" bio je Akfraf Hakimi koji je postigao dva gola.

Sve je bilo rešeno u prvih 45 minuta kada su "neroazuri" stekli gorespomenutu prednosti sa kojom je meč i završen.

Dvostruki strelac u pobedi protiv Borusije >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << iz Menhengladbaha Romelu Lukaku pogodio je i ove večeri na "Đuzepe Meaci".

Belgijanac je već u 16. minutu iskoristio asistenciju Ivana Perišića i iz drugog pokušaja nadmudrio odbranu izabranika Siniše Mihajlovića.

Na 2:0 je povisio novajlija Akraf Hakimi u 45. minutu meča posle sjajne asitencije Marcela Brozovića.

Hrvat ga je pronašao vrhunskim pasom kroz sredinu, a doskorašnji fudbaler Real Madrida je bez problema smestio loptu u mrežu.

Priliku da svaku dilemu otkloni propustio je Aleksis Sančez u 56. minutu, mada je tome kumovala i odlična intervencija Lukaša Skorupskog.

Samo pet minuta kasnije i Lukaku je propustio šansu da kao u Menhengladbahu postigne dva gola.

Kazna je usledila u 67. minutu kada se mladi vezista Emanuel Vinjato najbolje snašao na drugoj stativi savladavši Samira Handanovića.

Inter se ipak brzo konsolidovao pa je samo tri minuta kasnije bilo 3:1 kada je Hakimi posle sjajnog solo prodora postigao svoj drugi gol na meču.

Inter je stigao do treće uzastopne pobede u Seriji A i sada zaostaje za liderom Milanom dva boda uz meč više.

Bolonja je prekinula seriju od dve pobede i veče završava na 10. mestu sa izglednim šansama da kolo dočeka na nekoj od pozicija niže.