Guša: Znao sam da smo dobri

Izvor: B92, 06.Maj.2008, 01:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Guša: "Znao sam da smo dobri"



Juniori FMP-a, novi prvaci Evrope u uzrastu do 18 godina, doputovali su u ponedeljak uveče u Beograd. Ekipa trenera Vanje Guše je sa četiri pobede nadmoćno osvojila titulu na završnom turniru osam najboljih evropskih klubova u Madridu, i tako potvrdila dominaciju u svom uzrastu, koju je počela da pokazuje već na turniru u španskom gradu Hospitaletu na kojem je i obezbeđen plasman na F8.

Ista ekipa je nakon toga slavila i na kvalifikacionom turniru u Železniku, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << a svoj kvalitet i definitivno potvrdila u Madridu, pobedama nad Makabijem 95:68, Žalgirisom 65:58, Real Madridom 100:76 i u finalu nad Barselonom 80:70.

"Znao sam da smo dobri, ali nisam bio siguran da smo najbolji. Bilo je psihološki teško, jer u četiri meča nismo imali pravo na grešku", rekao je Vanja Guša.

Tim iz beogradskog predgrađa je tako otišao korak dalje u odnosu na prošlu godinu, kada je izgubio u finalu od Žalgirisa. Ovogodišnji meč sa vršnjacima iz Litvanije mnogi su označili i kao najkvalitetniji viđen u Madridu i finale pre finala.

Pored ekipnog trofeja, takmičenje u Madridu obeležio je i centar Dejan Musli, koji je u sve četiri utakmice ima dvoicifreni broj poena i skokova, a u finalu uz 25 poena imao i čak 14 skokova.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.