Golman Egipta odbio nagradu

Izvor: Mondo, 17.Jun.2018, 23:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Golman Egipta odbio nagradu

El Šenaviju smeta "Badvajzer"...

Egipatski golman Mohamed El Šenavi proglašen je igračem utakmice protiv Urugvaja (0:1), iako je u 89. minutu, posle serije sjajnih intervencija, ipak primio gol, a njegov tim izgubio.

Trebalo je da po proceduri Svetskog prvenstva primi i konkretnu nagradu, ali je odbio da to uradi iz verskih razloga.

Sponzor trofeja namenjenog najboljem igraču utakmice je poznati proizvođač >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << piva "Badvajzer", a poznato je da islam strogo zabranjuje konzumiranje alkohola.

Direktor egipatske reprezentacije Ihab Lehteta rekao je da je Elšenavi dao kratku izjavu i postavio fotografiju ceremonije na društvenim mrežama, ali da nije uzeo nagradu.

"Badvajzer" je među glavnim sponzorima Međunarodne fudbalske federacije (FIFA).

Egipat se takmiči na Mundijalu treći put u istoriji. Prethodno je nastupio u Italiji 1990.
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo

Nastavak na Mondo...



Povezane vesti

El Šenaviju smeta "Badvajzer"

Izvor: Vesti-online.com, 18.Jun.2018, 14:44

Egipatski golman Mohamed El Šenavi proglašen je igračem utakmice protiv Urugvaja (0:1), iako je u 89. minutu, posle serije sjajnih intervencija, ipak primio gol, a njegov tim izgubio...Trebalo je da po proceduri Svetskog prvenstva primi i konkretnu nagradu, ali je odbio da to uradi iz verskih razloga...Sponzor...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.