Izvor: RTS, 19.Sep.2021, 19:49

Goleada u Dortmundu, Haland raspoložen, Kostić asistent

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su na svom stadionu ekipu Union Berlina sa 4:2 u meču petog kola Bundeslige. Filip Kostić bio je asistent u remiju Ajntrahta sa Volfsburgom.
Čak šest golova na "Signal Iduna parku" u Dortmundu viđeno je u meču domaće ekipe i Union Berlina.

Gereiro je doneo prednost Borusiji u desetom minutu, da bi do kraja prvog poluvremena Haland postigao još jedan gol, u 24. minutu.
U 52. minutu Fridrih >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << postiže autogol za ubedljivih 3:0 za domaćina i delovalo je kao da će Dortmund bez problema upisati pobedu i tri boda.
Ipak, gosti iz Berlina nisu se predavali.  U 57. minutu Kruse smanjuje na 3:1, da bi u 81. minutu veliku dramu doneo gol Volgsamera.
Međutim, samo dva minuta nakon toga, Haland postiže drugi gol i stavlja tačku na meč.
Volfsburg i Ajntraht odigrali su nerešeno 1:1.
U 38. minutu srpski fudbaler Filip Kostić asistirao je Lamersu, da bi domaćin do remija došao golom Veghorsta u 70.