Goleada na Olimpiku – Roma u 92. do pobede protiv Specije

Izvor: B92, 23.Jan.2021, 17:55

Goleada na "Olimpiku" – Roma u 92. do pobede protiv Specije

Fudbaleri Rome savladali su Speciju u meču 19. kola italijanske Serije A – 4:3 (1:1).

Specija je pobedila Romu nedavno u Kupu posle produžetaka (2:4), a taj meč je na kraju službenim rezultatom registrovan za Speciju.

Sada su im se osvetili i Rimljani su na trećem mestu, dok je Specija na 18. poziciji.

Domaćin je poveo golom Borhe Majorala u 17. minutu, na asistenciju Pelegrinija.

Picoli je poravnao rezultat u 24. minutu i na poluvremenu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je bilo nerešeno.

Roma postiže dva brza gola na startu drugog poluvremena.

Za 2:1 u 52. pogađa ponovo Majoral, dok je strelac u 55. minutu Karsdorp. Desni bek pogodio je na asistenciju Spinacole.

Dijego Farijas smanjio je na 3:2 u 59. minutu.

I onda novi šok za Romu – Specija izjednačuje u 90. minutu. Strelac je bio Verde, na asistenciju Farijasa.

Delovalo je da će se završiti nerešeno, ali onda na scenu stupa Lorenco Pelegrini.

Postiže pobedonosni pogodak u 92. minutu.