Gent minimalnim rezultatom srušio Partizan u Humskoj

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Okt.2021, 08:30

Fudbaleri Partizana poraženi su večeras od Genta 1:0 (0:0) u utakmici trećeg kola B grupe Lige Konferencija.

Jedini gol postigao je Sven Kums u 59. minutu.

Crno-beli su nastavili lošu tradiciju, pošto ni u devetom meču nisu uspeli da savladaju belgijski klub, a ovo je bio šesti poraz.

U drugom meču grupe Anortozis i Flora odigrali su 2:2.

Gent vodi na tabeli sa maksimalnih devet bodova, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Partizan ima šest, a Anortozis i Flora po jedan.

Za dve nedelje u četvrtom kolu Partizan gostuje u Belgiji.

Stanojević: Dali smo sve od sebe, nerešeno je realan ishod

Čestitam Gentu, utakmica je bila sa dosta duela, nismo imali koncentracije u prekidima. Dali smo sve od sebe, mislim da je nerešeno realan ishod, izjavio je trener fudbalera Partizana Aleksandar Stanojević.

"Čestitam momcima na borbi. Gent ima brže i fizički jače igrače, u drugom poluvremenu smo imali inicijativu, ali nismo postigli gol. Nedostajao je završni udarac, ali još jednom kažem, nemam šta da zamerim momcima. Rikardo je mogao bolje u nekim situacijama, ali je i teren bio težak. Izmenama smo dobili na ritmu, ali nismo uspeli da dođem barem do boda", rekao je Stanojević, koji je posle meča zbog prigovora sudiji dobio crveni karton.

Ovako je protekla utakmica:

90+5 - Kraj meča.

91. minut - Vujačić pokušava glavom, golman Belgijanaca brani.

87. minut - Bomba Vujačića sa 30 metara nakon odbrane pogađa prečku. Gent je imao sreće.

86. minut - Gent se odbranio od dobrog napada Partizana i centriranja Živkovića.

76. minut - Nova izmena. Lutovac na travi umesto Šćekića.

70. minut - Bolja igra crno-belih, ali i dalje bez šanse za izjednačenje.

64. minut - Trostruka izmena Stanojevića. Pantić, Jojoć i Urošević umesto Obradovića, Meniga i Natha.

61. minut - Odlična reakcija Popovića nakon pokušaja Ođiđa-Ofoe iz slobodnog udarca.

59. minut - GOL! Pogodak Kumsa za vođstvo Belgijanaca.

53. minut - Posle dužeg vremena šansa i za Partizan. Na petercu se našao Natho nakon ubacivanja Meniga, ali je loše šutirao.

50. minut - Čakvetadze promašio veliku priliku, sreća za Partizan.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45+1 - Kraj prvog poluvremena.

40. minut - Još uvek bez golova sa obe strane.

30. minut - Bez ozbiljnijih akcija u napadu Partizana.

21. minut - Odlična šansa za Gomeša nakon proigravanja Natha, lopta ipak prolazi pored stative.

16. minut - Opasnost za domaćine. Depoatr šutira, lopta odlazi preko gola.

13. minut - Belgijanci prete.

5. minut - Prvi žuti karton na meču za Ođiđa-Ofou zbog simuliranja.

4. minut - Pokušaj Natha koji je izblokiran. Crno-beli tražili penal nakon što je Okumu lopta pogodila u glavu, pa u ruku. Sudija nije pokazao na belu tačku.