Galatasaraj nokautiran u Pragu – preokret Marselja u noći rekorda na Velodromu

Izvor: B92, 23.Feb.2024, 00:05

Galatasaraj nokautiran u Pragu – preokret Marselja u noći rekorda na "Velodromu"

Fudbaleri Sparte Prag, Olimpik Marselja i Sporting Lisabona plasirali su se u osminu finala Lige Evrope.

Najuzbudljivije je bilo u prestonici Češke, gde je Spartak nadoknadila 2:3 iz prvog meča i sa 4:1, odnosno, ukupnih 6:4 prošla među 16 najboljih u ovom takmičenju.

Češki tim je u vođstvo doveo Prećiado već u osmom minutu, te je doneo egal u dvomeču.

Ali, već u 16. je Bardakči doneo izjednačenje Galatasaraju, koji je ipak bio vrlo bled u preostalom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << većem delu susreta.

Sparti je u 42. minutu poništen pogodak, da bi u 70. minutu Kan Ejhan dobio direktan crveni karton. I to je prelomilo susret.

Domaći su već posle četiri minuta iskoristili brojčanu prednost i preko Tučija došli do 2:1.

U 80. minutu došlo je do ukupnog preokreta, pošto je Haraslin na efektan način matirao Musleru za 3:1, odnosno, 5:4.

Brojčano inferioran Galatasaraj nije mogao da uzvrati, a u nadoknadi je tačku na ovaj dvomeč stavio Kuča za plasman Sparte u osminu finala.

Tamo će igrati i Olimpik Marselj, koji je posle velikog preokreta savladao Šahtjor rezultatom 3:1 (1:1). U prvom meću bilo je 2:2.

Tim iz Ukrajine je poveo u 12. minutu golom Sudakova iz penala, ali je izjednačenje stiglo već u 23.

Tada je Pjer-Emerik Obamejang dao gol za 1:1, što je bio njegov 31. pogodak u Ligi Evrope i po tome je ispisao istoriju.

Ujedno, preneo je momentum na stranu domaćeg tima, a u drugom poluvremenu je asistirao za odlučujući pogodak.

Igrao se 74. minut kada je Obamejang spustio loptu za Ismailu Sara, koji je zakucao loptu u mrežu za 2:1.

Sve je bilo rešeno već u 81. kada je Džofri Kondogbija postavio konačan rezultat i označio početak slavlja navijača na "Velodromu".