Jović pogurao Milan u 1/8 finala – Benfika se provukla

Izvor: B92, 22.Feb.2024, 21:44

Jović "pogurao" Milan u 1/8 finala – Benfika se provukla

Fudbaleri Milana i Benfike plasirali su se u osminu finala Lige Evrope, u neizvesnim revanš susretima.

U dvomečima Frajburga i Lensa (0:0, 2:2), odnosno, Karabaga i Brage (4:2, 0:2) u toku su produžeci.

"Roso-neri" su poraženi rezultatom 3:2 (1:1) od Rena, ali su uspeli da odbrane 3:0 iz prvog meča pre sedam dana.

Ren je došao do vođstva u 11. minutu, projektilom Burižoa sa ivice kaznenog prostora.

Ipak, njihovo slavlje nije dugo trajalo, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << već u 22. minutu, Milan je uspeo da dođe do izjednačenja i to zahvaljujući srpskom napadaču.

Jović je ispratio čentaršut Tea Ernandeza i glavom uspeo da matira iskusnog Stiva Mandandu.

Burižo je u 54. minutu doneo novu prednost Renu, ovog puta iz penala, koji je skrivio baš Jović.

Ali, ponovo je Milan brzo odgovorio, jer u 58. minutu Rafael Leao poravnao na 2:2.

Burižo je kompletirao het-trik u 68. minutu, ali Ren do kraja nije uspeo da dođe do još dva potrebna gola za produžetke.

Tuluz i Benfika su u Francuskoj odigrali jednu nezanimljivu utakmicu bez golova, a to je dalje odvelo Portugalce.

Podsetimo, Benfika je u prvom meču trijumfovala 2:1 iz dva penala Anhela di Marije, a drugi je izveden u 98. minutu.

U revanšu Tuluz to nije uspeo da nadoknadi, pa će lisabonski "orlovi" igrati osminu finala Lige Evrope.