
Izvor: Blic, 15.Jan.2013, 20:32 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Gajić odlično odmenio Stanića, "orlovi" sa tri pobede čekaju Poljsku i Mađarsku
Rukometna reprezentacija Srbije posle tri kola ima maksimalan učinak u grupi C na Svetskom prvenstvu, a do novog trijumfa došla je protiv Saudijske Arabije rezultatom 30:20 (12:10).
"Orlovi" su već obezbedili plasman u osminu finala, pošto su u prva dva kola bili bolji od Južne Koreje i Belorusije, pa će ovo biti prilika da selektor Veselin Vuković odmori glavne adute i isproba igrače sa manjom minutažom.
Nije išlo Ivanu Nikčeviću na startu meča, pošto >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je iz tri od četiri situacije izašao kao poražen u duelu sa protivničkim golmanom, a rival je vodio sa 2:1 i 3:2. Posle neiskorišćenog zicera Nikčevića je zamenio Nemanja Ilić, a Rajko Prodanović sa desnog krila onemogućio rivala udvostruči vođstvo i doneo novo izjednačenje.
Nešto slabiji početak "orlova" Saudijci su obilato koristili i vodili sa 5:3 posle 10 minuta, za šta je među najzaslužnijim bio golman Manaf Alsed sa sedam odbrana, dok na drugoj strani Gajić nije na najbolji način odmenio Stanića. Morali su odgovornost da preuzmu najiskusniji, pa su Momir Ilić i Marko Vujin pogodili za 5:5.
Pošto je i dalje škripalo u igri evropskih viceprvaka, Vuković je pokušao da ih razmrda na tajm-autu u 14. minutu (5:6) i na teren vratio Nikčevića koji je odmah postigao gol. Pogodak Šešuma je Srbiji doneo prvo vođstvo na meču, ali je rival vrlo brzo došao do 8:7.
Rastrzana igra u napadu i dalje je bila na snazi, izostalo je obilje golova za razliku od prva dva meča, a Gajić je sjajnom odbranom zicera sprečio da Saudijci steknu dva gola prednost. To je razmrdalo i njegove saigrače, pa su preko krila Prodanović i Nikčević pogodili za 9:8 u 24. minutu. Prvim golom novog igrača, Zelenovića, Srbija je duplirala prednost, ali nije slomila rivala koji se nije predavao već se domogao novog poravnanja - 10:10.
Ipak, u poslednjih minut i po pre odlaska na odmor su Vukovićevi puleni uspeli da još dva puta zatresu mrežu rivala i tako i pored najlošijeg poluvremena na prvenstvu, imaju prednost pred početak drugog dela (12:10).
Mnogo bolje su krenuli srpski rukometaši u nastavku, za kratko vreme tri puta pogodili metu i otišli na "+5" nakon čega su u svom ritmu održavali prednost, a protivnik nije bio ni izbliza na onom nivou iz prvih 30 minuta. Blistao je Momir Ilić i sa čak četiri vezana gola, od čega je jedan bio iz sedmerca, ispisao na semaforu 18:12.
Saudijci nisu ništa mogli da učine kada su se "orlovi" razigrali, umorio se i 36-godišnji golman Alsed koji nije znao odakle mu preti veća opasnost, pa je Srbija u 48. minutu imala maksimalnih "+10" - 24:14. Bilo je tada jasno da će upisati i treću pobedu na Svetskom prvenstvu, a najvažnije je da prilično loše izdanje u prvom poluvremenu neće imati uticaj na već "upisane" bodove.
Povezane vesti: Poljaci "pripremili" Arape za Srbiju sa duplo više golova i 24 odbrane Vuković: Malo sam ljut na neke igrače jer nisu dali maksimum kad meljemo Srbija ubedljiva na startu SP, Koreja lak plen za "orlove"! Srbija na SP 2013. u rukometu u grupi sa Slovenijom, Poljskom i Korejom
Pogledaj vesti o: Svetsko prvenstvo