Izvor: MozzartSport.com, 20.Apr.2021, 22:54

Fiorentina po taktovima Vlahovića prekinula crnu seriju

Na krilima srpskog napadača Viola savladala Veronu u gostima 2:1

Seriju loših rezultata i tek jedan bod osvojen u četri kola fudbaleri Fiorentine prekinuli su na gostovanju Veroni pobedom u kojoj je značajan udeo imao Dušan Vlahović.

Srpski napadač načeo je rivala golom iz jednaesterca u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, a najstrožoj kazni prethodio je prekršaj Baraka nad Bonaventurom.

Vlahović je udeo imao i u pogotku >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << za 2:0 u 65. minutu. Perspektivni golgeter bio je najviši u skoku posle prekida Pulgara sa levog boka, a posle njegove reakcije lopta je stigla do Kaseresa koji je udvostručio prednost.

Sedam minuta kasnije Salsedo je udarcem glavom posle centaršuta Faraonija smanjio zaostatak domaćina i vratio neizvesnost, ali je Fiorentina uspela da očuva prednost i stigne do osme prvenstvene pobede i tako napravi značajan korak ka mirnoj luci.