Izvor: RTS, 26.Sep.2021, 18:27

Fati se vratio golom, Barsa ubedljiva bez Kumana na klupi

Fudbaleri Barselone savladali su na "Nou Kampu" ekipu Levantea sa 3:0 u meču sedmog kola La Lige. Utakmicu je obeležio povratak i gol Ansua Fatija, koji je bio odsutan zbog povrede skoro godinu dana.
Barselona ponovo izgleda kao Barselona, utisak je nakon ubedljive pobede nad Levanteom u meču sedmog kola La Lige.

"Blaugrana" zbog povreda nije mogla da računa na veliki broj fudbalera (Dembele, Aguero, Alba, Pedri...), ali ni na suspendovane >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << De Jonga i trenera Kumana.
To ipak nije sprečilo katalonski tim da odigra jedan od najboljih mečeva u dosadašnjem toku sezone.
Barsa je rano načela rivala, kada je Depaj prvo izborio penal, a onda ga i precizno izveo u šestom minutu.
Napadao je domaćin i bilo je pitanje kada će doći do drugog gola. To se desilo u 14. minutu.
Dest je odlično proigrao Luka de Jonga, a ovaj preciznim udarcem postigao svoj prvenac u dresu katalonskog kluba.
Do kraja prvog poluvremena, kao i u nastavku drugog, Barselona je imala nekoliko izglednih prilika, ali je golman Aitor Fernandez imao nekoliko izvanrednih intervencija.
Meč je obeležio i ulazak Ansua Fatija u igru u 78. minutu.
Barsina nova "desetka" i naslednik Lea Mesija, na teren je kročio nakon skoro više od godinu dana pauze zbog povrede.
Nije dugo trebalo Ansumanu da postigne gol, pošto je u sudijskoj nadonkadi odlično zalomio čuvara i rutinski matirao Fernandeza za konačnih Barselona 3, Levante 0.
"Blaugrana" je tako prekinula niz loših partija koje su pokazali protiv Kadiza i Granade i napokon došla do trijumfa i priključka za gornjim delom tabele.