FMP bolji od Igokee

Izvor: RTS, 02.Nov.2018, 23:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši FMP-a sabvladali su kao gosti ekipu Igokee 85:74, u prvoj utakmici šestog kola ABA lige.
U vrlo čudnoj utakmici u Laktašima, ekipe su igrale u serijama, a na kraju se FMP bolje snašao i zabeležio treću pobedu u takmičenju.

Posle izjednačene prve četvrtine, FMP drugi deo igre dobija rezultatom 26:14 i sa prednošću odlazi na veliki odmor.
Ipak, Igokea se vraća u igru, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << dobija treću deonicu 27:14 i prednost je opet bila na strani domaćina.
U poslednjih 10 minuta goti su odigrali mnogo bolje, dobili taj deo igre 27:12 i makar privremeno preuzeli treće mesto na tabeli regionalnog taikmičenja.
Igokea je zabeležila četvrti poraz, uz dva dobijena meča.
Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Matic Rebec sa 20 poena, Stefan Pot dodao je 17, a Dragan Apić 15 poena. U timu Igokee Zubčić je postigao 25, a Lešić 16 poena.