Izvor: MozzartSport.com, 02.Avg.2021, 05:53

Drama u finalu: Ameri golom u 117. minutu srušili Meksiko i osvojili Gold Kup (VIDEO)

Heroj SAD-a je Majls Robinson

Drama u finalu Gold Kupa. Drama koja je pripala reprezentaciji Sjedinjenih Američkih Država. Sve je ukazivalo na to da će finale biti rešeno posle jedanaesteraca, ali Meksikanci nisu izdržali. Majls Robinson je postigao gol u 117. minutu i rešio finale za veliko slavlje - 1:0. Posle 90 minuta nije bilo golova.

U 117. minutu Meksiko je napravio naivan prekršaj na oko 30 metara od gola, to je SAD na pravi način iskoristio. Odličan centaršut Akoste iskoristio je Majls Robinson i glavom zatresao mrežu. Usledilo je ogromno slavlje.