Izvor: RTS, 27.Nov.2021, 19:35

Dortmund slavio u povratku Halanda, Bajern minimalan

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su na gostovanju ekipu Volfsburga sa 3:1 u meču 13. kola nemačke Bundeslige. Minhenski Bajern savladao je Arminiju sa 1:0, dok je Hofenhajm u gostima bio bolji od Firta sa 6:3.
U jednom od najzanimljivijih utakmica 13. kola nemačkog prvenstva, Dortmund je ostvario tri boda protiv Volfsburga

Počelo je dosta loše po "milionere", pošto je Volfsburg poveo već u drugom minutu, golom Venghorsta.
Borusija >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je uspela da izjednači do kraja prvog dela utakmice, strelac je bio Džan sa bele tačke u 35. minutu.
Gosti bolje otvaraju drugi deo utakmice, pošto Malen postiže pogodak u 55. minutu i tako donosi preokret Borusiji.
Pobedu i tri boda potvrdio je Haland, golom u 81. minutu. Norveški napadač na teren se vratio nakon mesec dana pauze zbog povrede.
Bajern je odigrao onoliko koliko je bilo dovoljno za trijumf od 1:0 protiv Arminije.
Neverovatan meč odigrali su Firt i Hofenhajm, u kojem je viđeno čak devet golova.
Gosti su savaldali poslednjeplasiranu ekipu na tabeli sa neverovatnih 6:3.