Izvor: MozzartSport.com, 26.Nov.2021, 21:40

Regenzburg se probudio na vreme, dva gola za dva minuta sredila Drezden

Hajdenhajm slavio na gostovanju Fortuni u Dizeldorfu

Regenzburg je dobro počeo sezonu, ali je u poslednje vreme upao u malu krizu. Vezao je dva poraza od Hanze i Hamburgera, ali sada je uspeo da nadigra Dinamo Drezdena na svom terenu - 3:1 (1:0).

Domaćin je bolje otvorio meč i do prednosti stigao u 34. minutu utakmice. Iskoristio je Saler sjajnim šutem dobar centaršut i tako pretvorio situaciju u prednost svoje ekipe.

Sa rezultatom 1:0 se završilo >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << prvo poluvreme, a onda je u nastavku Dinamo brzo našao rešenje i stigao do poravnanja. Moris Šroter se proslavio tako što je poslao jako lep centaršut, a Kristof Daferner ga je na pravi način iskoristio u 48. minutu utakmice.

Kada je delovalo da će Regenzburg morati da se zadovolji remijem dogodio se 80. minut kada je Kalisanker na asistenciju Bestea podigao na 2:1, a onda je i Haralambos Makridis dva minuta kasnije stavio tačku jako lepim pogotkom.

Sa ova tri boda Regenzburg je stigao do 28 bodova na kontu i sada je ispred njega samo Sankt Pauli koji je na 29 bodova i utakmici manje.

U drugom meču dana Fortuna iz Dizeldorfa je dočekala Hajdenhajm, a gosti su došli do celog plena pogotkom u nadoknadi vremena. Strelac je bio Lajperc u 92. minutu.