Dmitrović kao mačka, Eibar uzeo bod Selti u Vigu

Izvor: B92, 24.Jan.2021, 21:21

Dmitrović "kao mačka", Eibar uzeo bod Selti u Vigu

Fudbaleri Selte i Eibara odigrali su nerešeno, 1:1 (1:0) u utakmici 19. kola La Lige.

Selti je ovo bio šesti remi u prvanstvu Španije, dok je Eibaru, na čijem golu je stajao reprezentativac Srbije Marko Dmitrović, ovo bio osmi nerešen ishod.

Za razliku od proteklog meča, kada je imao prilike da šutira iz penala i postigne gol, Dmitrović se ove večeri nije našao u takvoj situaciji, ali će svakako biti zadovoljan bodom i sjajnim odbranama.

Ekipa iz >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Viga je povela u devetom minutu, reklo bi se uz dosta sreće.

Posle napada po desnoj strani i ubačene lopte, ona se srećno odbila do Braisa Mendeza kojem nije bilo teško da savlada Dmitrovića - 1:0.

Samo pet minuta kasnije, nova šansa za Seltu, Lukas Olaza je zahvatio loptu glavom i pogodio stativu.

U nastavku, u 53. minutu Eibar je stigao do izjednačenja.

Odlična asistencija Japanca Jošinorija Muta za Brajana Hila, ovaj nije čekao da padne lopta, zahvatio je volej udarcem i pogodio za 1:1.

Mogla je Selta do kraja da pobedi, ali je najzaslužniji što se to nije dogodilo bio Marko Dmitrović.

U dva navrata je intervenisao kao mačka, zaustavio je udarce Uga Malja u 59. i Braisa Mendeza u 68. minutu i tako sačuvao bod svom timu.