Izvor: RTS, 24.Jan.2021, 00:03

Atalanta "preslišala" Milan, remi Intera, Vlahović heroj "Viole"

Fudbaleri Atalante slavili su na "San Siru" nad ekipom Milana sa 3:0 u derbi meču 19. kola Serije A.
Gasperinijev tim je očitao pravu lekciju lideru tabele Serije A i učinio trku za titulu potpuno otvorenom.
Atalanta je bila direktnija, konkretnija, smelija, opasnija i potpuno zasluženo osvojila tri boda u Milanu.
Goste je u vođstvo doveo Romero u 26. minutu i bio je to jedini gol u prvih 45 minuta igre.
U ranoj fazi drugog dela meča Atalanta stiže do prednosti od 2:0, pošto je Iličić bio precizan sa bele tačke, kod penala koji je skrivio Kesi.
Konačan rezultat postavio je Zapata u 77. minutu utakmica.
Atalanta pobedom dolazi do 36. boda i četvrte pozicije...