Đoković razočaran vešću o dopingu Armstronga

Izvor: Sportski Žurnal, 26.Avg.2012, 12:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đoković razočaran vešću o dopingu Armstronga

Aktuelni šampion Ju-Es Opena Novak Đoković bio je razočaran vešću o dopingovanju legendarnog bicikliste Lensa Armstronga, kome je američka Antidoping agencija oduzela sedam titula pobednika Tur de Fransa nakon što je presudila da je koristio zabranjena stimulativna sredstva.
Armstrong, koji je najpoznatiju svetsku biciklističku trku osvajao od 1999. do 2005, izjavio je u četvrtak da >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << se neće boriti sa optužbama američkih anti-doping zvaničnika, tvrdeći da su one deo „doping zavere”.
Kad sam čuo tu priču, i mnoge druge, razočarao sam se kao sportista jer znam koliko je potrebno da stignete do vrha, koliko žrtvovanja, posvećenosti i napornog rada. Na kraju, svi mi želimo da imamo čist sport, a ja sam srećan što u tenisu nema mnogo takvih slučajeva – rekao je Đoković, a prenosi AP.
To je nešto što šalje snažnu poruku o tenisu i maloj deci, jer ona traže uzore.
Najbolji srpski teniser naveo je da spremno dočekuje početak takmičenja na poslednjem gren slem turniru sezone.
Veoma mi je drago što sam imao uspešne turnire u Torontu i Sinsinatiju. Pred Ju-Es Open za mene je bilo značajno da imam jake mečeve. Idem korak po korak, ne računam ništa unapred i samo pokušavam da se fokusiram na svoju igru – ocenio je drugi reket sveta, dodajući da će izostanak povređenog Rafaela Nadala predstavljati veliki gubitak za turnir u Njujorku, koji startuje u ponedeljak.
To je gubitak i za sam tenis, jer je Nadal cenjen, uspešan i veoma popularan sportista širom sveta. Želim mu brz oporavak.

Nastavak na Sportski Žurnal...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.