Đoković nadigrao Hačanova, u finalu protiv Andersona

Izvor: RTS, 28.Dec.2018, 14:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đoković – Hačanov 2:0 (6:4, 6:2). Novak je izborio plasman u finale egzibicionog turnira u Abu Dabiju pobedivši Rusa Karena Hačanova. U subotu od 16 časova očekuje duel sa Južnoafrikancem Kevinom Andersonom, koji je u prvom polufinalu nadigrao Rafaela Nadala sa 2:1 (4:6, 6:3, 6:4).
Sjajan meč odigrao je naš teniser, pravi takmičarski, koji je tek na momente ličio na egzibicioni. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Naš teniser je pokazao da se odlično spremio za predstojeću sezonu. Svi elementi igre su odlično funkcionisali, tako da protivnik u većini slučajeva nije imao rešenja za igru našeg tenisera.

Novak je od samog starta delovao sigurnije i kontrolisao je igru i rezultat. Lako je osvajao svoje servise, a konstantno pretio na protivnikov. U četvrtom gemu iskoristio je prvu brejk šansu, oduzeo servis protivniku – 3:1. Potom je mirno privodio set kraju. Međutim, u devetom gemu Hačanov koristi greške našeg asa i vraća brejk za 5:4.
Ipak, Novak u narednom gemu ponovo dolazi do brejka i dobija prvi set sa 6:4. Protivnik nije imao prilike za popravni.

Slična slika i u drugom setu, Novak je konstantno napadao servis protivnika, u drugom gemu je propustio dve brejk šanse. U šestom je osvojio tri vezane brejk lopte, iskoristio je prvu i sa nulom osvojio protivnikov servis i poveo sa 4:2. Potom je rutinski priveo meč kraju i uz još jedan brejk osvojio drugi set sa 6:2.
Egzibicioni turnir "Mubadala" uvertira je za novu sezonu koju Đoković kreće iz Dohe.
Posle Dohe (31. decembra – 5. januara), Đoković igra u Melburnu na Australijan openu (14–27. januara), a potom je isplanirao nastupe na mastersima u Indijan Velsu (7–17. marta), Majamiju (20–31. marta), Madridu (5–12. maja) i Rimu (12–19. maja).
Tok meča:
17.13 – Kraj meča. Novak osvaja tri vezane brejk i meč lopte, koristi prvu i rešava meč u svoju korist sa 6:2 u drugom setu.
17.10 – Đoković bez problema osvaja svoj servis i potvrđuje brejk – 5:2.
17.07 – U narednom gemu, Novak osvaja tri vezane brejk šanse, koristi prvu i sa nulom osvaja protivnikov servis-gem – 4:2.
17.05 – Naš teniser je siguran na svoj servis – 3:2.
17.02 – Oba tenisera osvajaju svoje servise – 2:2.
16.54 – Đoković potom dolazi do dve brejk prilike, međutim, protivnik uspeva da se izvuče i osvoji gem – 1:1.
16.50 – Novak je lako osvojio svoj servis sa 1:0.
16.46Na servis protivnika Đoković osvaja prvu set-loptu. Usledila je dvostruka servis greška protivnika i naš teniser dobija gem i prvi set sa 5:4.
16.41 – Svoju prvu brejk šansu Rus osvaja u devetom gemu, koristi je i prilazi na 5:4.
16.38 – Hačanov osvaja svoj servis i smanjuje na 5:3. Novak ima priliku da servisom reši set u svoju korist.
16.34 – Uz dva izgubljena poena, Đoković osvaja svoj servis-gem – 5:2.
16.31 – Novak je ponovo pritisnuo servis protivnika, ali nije uspeo da osvoji brejk šansu. Posle igre na razliku, Rus uspeva da osvoji gem – 4:2.
16.26 – Naš teniser osvaja gem sa nulom, kojim potvrđuje brejk – 4:1.
16.23 – U narednom gemu Đoković osvaja prvu brejk šansu na meču, koristi je i vodi sa 3:1.
16.18 – Naš teniser ponovo, bez problema, osvaja svoj servis – 2:1.
16.14 – Hačanov uzvraća – 1:1.
16.12 – Novak je siguran na svoj servis i osvaja uvodni gem u prvom setu.