Đirona ubedljiva u katalonskom derbiju

Izvor: Sportske.net, 25.Nov.2018, 22:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U okviru 13. kola španske Primere, Espanjol je ugostio ekipu Đirone.

Fudbaleri Đirone slavili su na "RCDE stadionu" u Barseloni protiv ekipe Espanjola rezultatom 1:3 (0:2).

Nakon samo šest minuta igre, Đirona je imala dva gola prednosti.

Najpre je u četvrtom minutu na asistenciju Planasa urugvajski reprezentativac Stuani matirao Dijega Lopeza, da bi isti fudbaler samo dva minuta kasnije, ovoga puta na asistenciju Garsije duplirao prednost Đirone.
Do poluvremena nije bilo promene rezultata, da bi nakon pola časa igre u nastavku Espanjol došao do gola, strelac je bio Iglesijas.

Ipak, tri boda Đironi donosi Dumbija u poslednjem minutu regularnog dela.

Espanjol uprkos porazu na viskom petom mestu sa 21 bodom, Đirona sa samo jednim manje na dva mesta ispod njih.