Izvor: Sportski Žurnal, 14.Maj.2014, 18:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dinamo iz Bukurešta pred stečajem
Rumunski prvoligaš Dinamo iz Bukurešta podneo je zahtev za stečaj, i time postao peti rumunski tim u poslednje dve godine koji je to učinio.
Dinamo, koji je trenutno peti u rumunskoj ligi, podneo je zahtev za stečaj bukureštanskom sudu, koji bi trebalo da imenuje stečajnog upravnika, koji bi upravljao finansijama tog kluba.
Klub je finansijski oslabljen, pošto je u martu njegov bivši izvršni predsednik Kristi Borčea osuđen na šestogodišnju zatvorsku kaznu zbog izbegavanja >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << plaćanja poreza prilikom transfera igrača.
Dinamo, koji je osnovan 1948. godine, osvojio je titulu prvaka Rumunije 18 puta, a osvajač je Rumunskog Kupa 13 puta.
Zahtev da se proglase nelikvidnim podneli su ranije Rapid, Glorija Bistrica, Kluž i Otelul Galati.
Nastavak na Sportski Žurnal...
Dinamo iz Bukurešta pred stečajem
Izvor: Blic, 14.Maj.2014
Dinamo iz Bukurešta podneo je zahtev za stečaj i time postao peti rumunski fudbalski klub u poslednje dve godine koji je to učinio...Dinamo, koji je trenutno peti u rumunskoj ligi, podneo je zahtev za stečaj bukureštanskom sudu, koji bi trebalo da imenuje stečajnog upravnika, a on bi upravljao...









