Izvor: Blic, 14.Maj.2014, 20:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dinamo iz Bukurešta pred stečajem
Dinamo iz Bukurešta podneo je zahtev za stečaj i time postao peti rumunski fudbalski klub u poslednje dve godine koji je to učinio.
Dinamo, koji je trenutno peti u rumunskoj ligi, podneo je zahtev za stečaj bukureštanskom sudu, koji bi trebalo da imenuje stečajnog upravnika, a on bi upravljao finansijama tog kluba.
Klub je finansijski oslabljen, posto je u martu njegov bivši izvršni predsednik Kristi Borčea osuđen na šestogodišnju zatvorsku kaznu zbog >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << izbegavanja plaćanja poreza prilikom transfera igrača.
Dinamo, koji je osnovan 1948. godine, osvojio je titulu prvaka Rumunije 18 puta, a osvajač je rumunskog Kupa 13 puta.
Zahtev da se proglase nelikvidnim podneli su ranije Rapid, Glorija Bistrica, Kluž i Ocelul.
Najčitanije SADA:
Pogledaj vesti o: Fudbal
Dinamo podneo zahtev za stečaj
Izvor: Vesti-online.com, 15.Maj.2014, 20:03
Rumunski fudbalski prvoligaš Dinamo iz Bukurešta je podneo zahtev za stečaj i tako je postao peti rumunski tim u poslednje dve godine koji je to učinio, prenosi "Mocart sport". .. ..Dinamo zauzima peto mesto u rumunskom prvenstvu, a nedavno je podneo zahtev za stečaj bukureštanskom sudu. Pomenuti...





