Delfini bez petog zlata u nizu, Španija na peterce pobedila u četvrtfinalu

Izvor: RTS, 22.Jan.2020, 18:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Delfini" bez petog zlata u nizu, Španija na peterce pobedila u četvrtfinalu

Vaterpolo reprezentacija Srbije neće imati priliku da dođe do petog evropskog zlata u nizu. "Delfini" su u Budimpešti u četvrtfinalu Evropskog prvenstva poraženi od selekcije Španije na peterce sa 4:3. U regularnom toku meč je završen 6:6 (2:1, 1:4, 2:1, 1:0).
Vaterpolisti Srbije, olimpijski i evropski šampioni, neće braniti >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << zlato osvojeno u Budimpešti.

Delfini su zaustavljeni u četvrtfinalu Evropskog prvenstva od Španije na peterce 4:3 – 6:6 (1:2, 4:1, 1:2, 0:1).
Španija je, u igri nerava, slavila posle boljeg izvođenja peteraca. Golman španskog tima Danijel Lopez bio neprelazna prepreka. Četrdesetogodišnji veteran je uspeo da odbrani čak 11 od 17 udaraca i bez dileme je najzaslužniji za veliku pobedu svog tima.
Posle mnogo neizvesnosti i drame u završnici, utakmica je završena bez pobednika, a prilikom izvođenja peteraca, Španci su imali više koncentracije.
Andrija Prlainović i Dušan Mandić nisu uspeli da realizuju penale, a golman našeg tima Branislav Mitrović nije mogao da obrani više od jednog peterca.
Tri gola za Srbiju u regularnom delu postigao je Mandić, a po jedan Nikola Jakšić, Sava Ranđelović i Miloš Ćuk.
Vaterpolisti Srbije u borbi za plasman od petog do osmog mesta, u petak od 16 sati igraće protiv poraženog iz meča Hrvatska – Grčka.
Španci će za protivnika u polufinalu imati boljeg iz duela Hrvatska – Grčka.
U prvom današnjem duelu vaterpolisti Crne Gore savladali su svetske šampione Italijane sa 10:8 (3:3, 4:3, 2:1, 1:1).
Junak trijumfa bio je nekadašnji reprezentativac Srbije Marko Petković, strelac četiri gola.
Crnogorci će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Mađarska – Rusija.
Tok meča:
18.39 – Kraj meča, Španija bolja u izvođenju peteraca – 4:3. Sjajni golman rivala Pinjedo zaustavio je šuteve Prlainovića i Mandića.
18.29 – Regularni deo meča završen je nerešenim rezultatom 6:6. Peterci će odlučiti polufinalistu!
18.19 – GOOOL! Dušan Mandić za izjednačenje – 6:6.
18.14 – Završena je i treća četvrtina, minimalna prednost Španije – 6:5 pred poslednji period igre.
18.13 – GOOOL! Gol Ćuka, smanjena prednost rivala – 5:6.
18.08 – Felipe Perone kažnjava našu lošu odbranu, Španija ponovo ima dva gola prednosti – 4:6.
18.03 – GOOOL! Nikola Jakšić smanjuje prednost rivala na 4:5.
18.00 – Imamo prvi napad u trećoj deonici, Ćuk brži od Granadosa na startu četvrtine.
17.57 – Poluvreme, Srbija – Španija 3:5. Naši vaterplosti imali su veliki pad u igri u ovoj četvrtini. Rival velikim preokretom, sa dva gola prednosti, odlazi na mali odmor.
17.56 – "Delfini" sa dva igrača manje u bazenu primaju novi gol – 3:5.
17.53 – Pad u igri naših vaterpolista, Španci serijom od tri gola stižu do preokreta i prvog vođstva na meču – 3:4.
17.52 – Rival sa peterca stiže do izjednačenja – 3:3.
17.50 – Španci preko Fernandeza uzvraćaju u narednom napadu – 3:2.
17.49 – GOOOL! "Delfini" vode sa 3:1. Sava Ranđelović koristi sjajnu asistenciju Prlainovića.
17.44 – I na startu druge četvrtine rival prvi stiže do lopte.
17.41 – Završena je prva deonica, Srbija vodi protiv Španije sa 2:1.
17.40 – Ortega smanjuje prednost – 2:1.
17.38 – GOOOL! Sjajni Mandić duplira prednost – 2:0.
17.36 – Naši vaterpolisti uspeli su da se odbrane i pored dva isključena igrača.
17.34 – GOOOL! Dušan Mandić postiže prvi pogodak na meču, Srbija vodi sa 1:0.
17.33 – "Delfini" u dva navrata ne koriste igrača više – 0:0.
17.30 – Meč je počeo, prvi do lopte dolaze vaterpolisti Španije.
17.26 – Intonirane su himne Španije i Srbije, uskoro se očekuje i početak četvrtfinalnog duela. Ovo će biti 19. duel ove dve selekcije. "Delfini" na svom kontu imaju 13 pobeda.