"Delfini" bez petog zlata u nizu, Španija na peterce pobedila u četvrtfinalu

Vaterpolo reprezentacija Srbije neće imati priliku da dođe do petog evropskog zlata u nizu. "Delfini" su u Budimpešti u četvrtfinalu Evropskog prvenstva poraženi od selekcije Španije na peterce sa 4:3. U regularnom toku meč je završen 6:6 (2:1, 1:4, 2:1, 1:0).

Vaterpolisti Srbije, olimpijski i evropski šampioni, neće braniti zlato osvojeno u Budimpešti.

Delfini su zaustavljeni u četvrtfinalu Evropskog prvenstva od Španije na peterce 4:3 – 6:6 (1:2, 4:1, 1:2, 0:1).

Španija je, u igri nerava, slavila posle boljeg izvođenja peteraca. Golman španskog tima Danijel Lopez bio neprelazna prepreka. Četrdesetogodišnji veteran je uspeo da odbrani čak 11 od 17 udaraca i bez dileme je najzaslužniji za veliku pobedu svog tima.

Posle mnogo neizvesnosti i drame u završnici, utakmica je završena bez pobednika, a prilikom izvođenja peteraca, Španci su imali više koncentracije.

Andrija Prlainović i Dušan Mandić nisu uspeli da realizuju penale, a golman našeg tima Branislav Mitrović nije mogao da obrani više od jednog peterca.

Tri gola za Srbiju u regularnom delu postigao je Mandić, a po jedan Nikola Jakšić, Sava Ranđelović i Miloš Ćuk.

Vaterpolisti Srbije u borbi za plasman od petog do osmog mesta, u petak od 16 sati igraće protiv poraženog iz meča Hrvatska – Grčka.

Španci će za protivnika u polufinalu imati boljeg iz duela Hrvatska – Grčka.

U prvom današnjem duelu vaterpolisti Crne Gore savladali su svetske šampione Italijane sa 10:8 (3:3, 4:3, 2:1, 1:1).

Junak trijumfa bio je nekadašnji reprezentativac Srbije Marko Petković, strelac četiri gola.

Crnogorci će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Mađarska – Rusija.

Tok meča:

18.39 – Kraj meča, Španija bolja u izvođenju peteraca – 4:3. Sjajni golman rivala Pinjedo zaustavio je šuteve Prlainovića i Mandića.

18.29 – Regularni deo meča završen je nerešenim rezultatom 6:6. Peterci će odlučiti polufinalistu!

18.19 – GOOOL! Dušan Mandić za izjednačenje – 6:6.

18.14 – Završena je i treća četvrtina, minimalna prednost Španije – 6:5 pred poslednji period igre.

18.13 – GOOOL! Gol Ćuka, smanjena prednost rivala – 5:6.

18.08 – Felipe Perone kažnjava našu lošu odbranu, Španija ponovo ima dva gola prednosti – 4:6.

18.03 – GOOOL! Nikola Jakšić smanjuje prednost rivala na 4:5.

18.00 – Imamo prvi napad u trećoj deonici, Ćuk brži od Granadosa na startu četvrtine.

17.57 – Poluvreme, Srbija – Španija 3:5. Naši vaterplosti imali su veliki pad u igri u ovoj četvrtini. Rival velikim preokretom, sa dva gola prednosti, odlazi na mali odmor.

17.56 – "Delfini" sa dva igrača manje u bazenu primaju novi gol – 3:5.

17.53 – Pad u igri naših vaterpolista, Španci serijom od tri gola stižu do preokreta i prvog vođstva na meču – 3:4.

17.52 – Rival sa peterca stiže do izjednačenja – 3:3.

17.50 – Španci preko Fernandeza uzvraćaju u narednom napadu – 3:2.

17.49 – GOOOL! "Delfini" vode sa 3:1. Sava Ranđelović koristi sjajnu asistenciju Prlainovića.

17.44 – I na startu druge četvrtine rival prvi stiže do lopte.

17.41 – Završena je prva deonica, Srbija vodi protiv Španije sa 2:1.

17.40 – Ortega smanjuje prednost – 2:1.

17.38 – GOOOL! Sjajni Mandić duplira prednost – 2:0.

17.36 – Naši vaterpolisti uspeli su da se odbrane i pored dva isključena igrača.

17.34 – GOOOL! Dušan Mandić postiže prvi pogodak na meču, Srbija vodi sa 1:0.

17.33 – "Delfini" u dva navrata ne koriste igrača više – 0:0.

17.30 – Meč je počeo, prvi do lopte dolaze vaterpolisti Španije.

17.26 – Intonirane su himne Španije i Srbije, uskoro se očekuje i početak četvrtfinalnog duela. Ovo će biti 19. duel ove dve selekcije. "Delfini" na svom kontu imaju 13 pobeda.