Izvor: MozzartSport.com, 03.Dec.2020, 22:24

Defanzivna perfekcija: Dinamo bez primljenog gola u nokaut fazi

Zagrepčani slavili protiv Fajenorda (2:0), Volfzberger evrogolom matematički izbacio CSKA iz Lige Evrope

Postići gol protiv Dinama praktično je nemoguća misija za evropske ekipe ove jeseni. Grupna faza Lige Evrope primakla se kraju, a mreža zagrebačkog i dalje miruje. Preciznije, punih 450 minuta nije se zatresla, pošto je na gostovanju Fajenordu, na temeljima čvrste defanzive šampion Hrvatske stigao do trećeg trijumfa i potvrdio prvo mesto u grupi kolo pre kraja – >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << 2:0 (1:0). U drugom meču grupe K CSKA je još jednom razočarao. Moskovski tim poražen je na svom terenu od Volfzbergera (0:1), te će austrijski tim u poslednjem kolu u direktnom okršaju sa Fajenordom odlučivati o drugom putniku u nokaut fazu.

Nije Dinamo bio preterano bolji rival u Roterdamu, Fajenord je imao neznatno veći posed lopte i gotovo tri puta više udaraca (11:4), ali su Modri dozvolili da samo jedan od brojnih šuteva ode u okvir Livakovićevog gola. A i njega je hrvatski čuvar mreže ukrotio.

Na suprotnoj strani ekipa Zorana Mamića je bila nemilosrdna: tri udarca u okvir i dva gola u presudnim trenucima meča. Prvi u poslednjem minutu prvog dela, drugi u uvodnim minutima nastavka. Dinamo je u vođstvo doveo Bruno Petković udarcem sa bele tačke u 45. minutu, nakon što je prethodno Kastrati srušen u šesnaestercu. Strelac prvog otvorio je akciju i kod drugog gola. Bivši napadač Bolonje odlično je proigrao Ademija u 53. minutu, a makedonski reprezentativac nesebično je loptu odložio za Lovra Majera.

Petković je u finišu meča pokvario kompletan utisak, pošto je zaradio žuti karton, zbog kojeg će propustiti poslednji meč u grupi, ali neće mu Zoran Mamić previše zameriti s obzirom da ta utakmica nema rezultatski značaj za Zagrepčane.

U Moksvi je prevagu u korist Volfzbergera evrogolom doneo Dario Vizinger. Hrvatski vezista prihvatio je sredinom prvog poluvremena dodavanje na oko 35 metara od protivničkog gola, namestio se i uputio neodbranjih udarac, koji je od prečke završio u golu Igora Akinfeeva.

Moskovski tim, primoran da pojuri pobedu, preuzeo je inicijativu u nastavku, međutim, do konkretnije prilike nije stigao. Ekipa Viktora Gončarenka i petu utakmicu u grupnoj fazi završava bez trijumfa, sa ukupno tri boda, te je rundu pre kraja i matematički ostala bez prilike da se domogne nokaut faze slabijeg evropskog takmičenja.