Debakl Čukaričkog

Izvor: B92, 12.Avg.2021, 17:55

Fudbaleri Čukaričkog doživeli su težak poraz od Hamarbija 5:1 (3:0) u revanš meču 3. kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Čukarički je pobedio prvi meč u Beogradu 3:1, ali je doživeo katastrofu u Švedskoj i ispao je ukupnim rezultatom 6:4.

Ovim porazom oprostili su se od Lige konferencija, a tim Miloša Milojevića će u poslednjem kolu kvalifikacija igrati sa boljim iz duela Bazel – Ujpešt.

Već od samog starta bilo je jasno da se srpski >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << predstavnik nalazi u problemu.

Nametnuli su Šveđani jak ritam, a nakon 20 sekundi defanzivci Čukaričkog napravili su kardinalnu grešku koju protivnik nije iskoristio.

Ipak, nije se dugo čekalo na prvi gol Hamarbija.

Već u 12. minutu probio je Hamarbijev igrač po krilu, a nakon karambola lopta stiže do usamljenog Jeazea koji šalje loptu iza leđa Petrovića.

Nastavili su da pritiskaju zadnju liniju Čukaričkog, a u 26. je Selmani prošao iza leđa Drezgića i "bocnuo" loptu za 2:0.

Već u tom trenutku prednost tima sa Banovog Brda iz prvog meča je anulirana.

Nisu ni tu stali fudbaleri Hamarbija, koji su ceo posao želeli da završe u prvom poluvremenu te je pred sam kraj istog Paulsen povisio vođstvo na 3:0 što je u tom trenutku direktno dalje slalo Šveđane.

Sa tim rezultatom se otišlo na pauzu.

Ništa drugačije nije bilo ni na otvaranju drugog.

Amo je propuštao prilike, a Selmani je mogao do drugog gola kada je nakon kornera u 55. pogodio prečku.

Uspeo je Čukarički to da kazni preko N'Diajea koji je postigao gol, koji im je doneo izjednačenje u ukupnom rezultatu.

Slavlje Čukaričkog trajalo je samo tri minuta, pošto je novi gol za domaćina postigao Svedberg.

Raspala se igra srpskog tima u tim trenucima, indisponirani novim golom Hamarbija, a dodatnu muku pružio im je Selmani drugim golom za 5:1.

Na kraju – 5:1.

Meč ste mogli da pratite uživo putem našeg LIVE BLOG-a.