Izvor: MozzartSport.com, 24.Jul.2015, 10:49

Čukino zbogom Evropi: Sve je krenulo naopako...

Za iskorak na evrosceni ekipi Vladana Milojevića trebalo je još više sreće, želje i odlučnosti u pojedinim trenucima. Ipak, sve to zajedno ide sa iskustvom na ovako važnim mečevima

Sve do 26 minuta utakmice na Baksel Areni izgledalo je kao da je u potpunosti realno da evropski pohod Čukaričkog u ovoj sezoni bude nastavljen i posle utakmice sa Gabalom u Bakuu. Brđani su do tog trenutka utakmice držali igru pod svojom kontrolom i bez obzira na to što nisu bili previše >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << napadački orjentisani, izgledalo je da su izabranici Vladana Milojevića ofanzivne akcije Gabale stavili pod svoju kontorlu, a da je onaj očekivani nalet domaćina sa starta utakmice u potpunosi osujećen. Ipak, Gabala je baš tada gotovo iznenada preko iskusnih Ukrajinaca Gaja i Antonova došla do svojih prvih stopostotnih prilika i najavila početak ponora beogradske ekipe u Bakuu.

U kobnom 39. minutu do izražaja je u potpunosti došao taj toliko potencirani kvalitet domaćina. Kapiten Husejnov se prošetao pored odbrane gostiju, uposlio Zejnova, koji je proturio loptu kroz noge očajno postavljenom Pjasentinu i spasa za Nemanju Stevanovića nije bilo.

„Ono čega smo se pribojavali ostvarilo se, tako smo i primili golove. Zahvaljujući individualnom kvalitetu nijhovih igrača. Sa druge strane, mi nismo iskoristili naše šanse. Kada ne iskoristite toliko šansi na evropskoj utamici, onda su ovakve stvari neminovnost“, rekao je vidno razočarani trener Čukaričkog Vladan Milojević, kome je verovatno najteže pala eliminacija od Gabale.

Brđani su od tima koji je u prvom meču pokazao da je bolji u gotovo svakom pogledu od rivala, odjednom postali ekipa u potpuno podređenom položaju, pa je takvo stanje na terenu kulminiralo i brzim pogotkom Zenjova na startu drugog poluvremena, kojim je u potpunosti anulirana minimalna prednost Beograđana iz prvog meča.

Još jednom se pokazalo koliko ovom timu Čukaričkog na samom terenu znači kapiten Igor Matić, ne samo u igračkom pogledu, već i u motivacionom. Neko ko bi saigrače terao da napadnu rivala, a ne da mu dozvoljavaju da ih potiska u sopstveni šesnaesterac. Upravo taj pritisak na poslednju liniju tima rivala bilo je nešto što su Brđani morali češće da rade u ovom meču, nešto što su činili protiv Domžala u oba meča, a posebno protiv Gabale u Beogradu, kada je ipak moralo da bude više od 1:0.

Kapiten  je imao ogromnu želju, ali nije uspeo u potpunosti da se oporavi za revanš. Neposredno nakon što je ušao na teren (76. minut), predvodnik ove generacije ekipe sa Banovog brda je osetio bol, praktično već prilikom prvog centaršuta, ali je ipak stegnuo zube i izdržao utakmicu do kraja. Samo nekoliko minuta kasnije u stopostotnoj prilci se našao i Nikola Stojiljković, usledila je dobra varka, ali je lopta otišla preko gola, a za njom i plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evope.

„Želeli smo da damo taj jedan gol, koji bi utakmici dao potpuno drugačiji tok. Mislim da jednostavno, ako se sve uzme šta se sve dešavalo u dve utakmice, zaslužujemo više od tog jednog pogotka“, rekao je strateg Brđana.

Na Milojeviću je sada izuzetno težak zadatak da oporavi ekipu na psihološkom planu i misli joj u potpunsoti preusmeri na Superligu. Brđane već u nedelju (20.00) očekuje utakmica sa Radom na Banovom brdu, koja bi upravo mogla da bude značajna u tom smislu. Na ovoj ekipi Čukaričkog  sada je da pokaže da je u stanju da se nosi i sa visokim usponima, ali i teškim padovima, jer su upravo to odlike koje krase pravi tim. Za iskorak na evrosceni trebalo je još više sreće, želje i odlučnosti u pojedinim trenucima. Ipak, sve to zajedno ide sa iskustvom na ovakvim mečevima, kojih će u skorijoj budućnosti sigurno biti u još većem broju.