Čudesan preokret Novosađanki u Novoj Pazovi

Izvor: Sportski Žurnal, 20.Okt.2013, 22:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Maks sport – Vojvodina 24:25 (14:11)
Semafor: 2:5 (9), 8:6 (19), 10:7 (23), 13:9 (28), 21:20 (46), 22:22 (53).
Dvorana: OŠ „Rastko Nemanjić“ u Novoj Pazovi. Gledalaca: 400. Sudije: Grubački i Račić (Bačka Palanka). Sedmerci: Maks sport 8 (6), Vojvodina 5 (3). Isključenja: Maks sport 8, Vojvodina 8 minuta.
MAKS SPORT: Đilas (11 odbrana, 1 sedmerac), Gudurić, Kojičić 4, Bogdanović 3, Božović, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Miličić 4 (2), Milovanović, J. Bursać 9 (4), Simjanovski, Varda 3, Vujković 1, Kosanović, M. Bursać, Blanuša, Miletić, Varga (1 odbrana, 1 sedmerac).
VOJVODINA: Guteša (4 odbrane), T. Kolundžić 3, Pudar, Ahac 1, Bojanić 4, Skoko, Žarković 12 (3), Cakić, Ivanović, Andrijašević, Milovanović, Berak, Zečević 2, Vlaškalić 3, N. Kolundžić (6 odbrana).
Od gotovog veresija. Novopazovčanke su po ko zna koji put dobijeni meč pretvorile u poraz. Neshvatljiv pad u finišu Cmiljanićeve izabranice koštao je prvenca u eliti.
Sve je mirisalo na trijumf do poslednja dva minuta, kada je bivša „maksica“ Sanja Vlaškalić u 59. minutu pogodila za prvo vođstvo Novosađanki (24:23). Bilo je jasno da će trijumf izostati.
Još se na sve nadovezao i promašeni sedmerac Jelene Bursać, a u narednom napadu i nerealizovan zicer, 28 sekundi pre kraja, kada je pogodila stativu.
Vošu je do čudesnog preokreta predvodila Tamara Žarković, takođe nekada članica Maks sporta.