Cirih bolji od Partizana, strelac golman Petrović, crveni Saši Iliću! (FOTO)

Izvor: Sportski Žurnal, 26.Jan.2013, 17:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan – Cirih 1:2
Strelci: 0:1 – Mariani u 14, 0:2 – Gavranović u 74, 1:2 – Petrović u 80. minutu.
Teren hotela Maks Rojal u Antaliji. Gledalaca: 30. Sudije: Fariz Jusifov, Knjaz Amiraslanov i Jovanshir Jusifov.
Žuti kartoni: Ostojić, Pauljević, Ninković, S. Ilić (Partizan), Čikaoui, Čermiti (Cirih). Crveni kartoni: S. Ilić (Partizan), Čikaoui (Cirih).
PARTIZAN: Petrović, Ostojić, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Ivanov, Volkov, Pauljević, Smiljanić, Jojić, Ninković, Eliomar, S. Marković, M. Šćepović. Klupa: Živković, S. Ilić, M. Janković, M. Živković, A. Živković, Pantić. Trener: Vladimir Vermezović.
CIRIH: Breher, Tešeira, Benito, Kukuruzović, Čermiti, Baf, F. Koh, Čikaoui, Šonbakler, Beda, Mariani. Klupa: Da Kosta, R. Koh, Đimšiti, Glarner, Gavranović, Henrike, Drmić, Gajić, Kukeli, Bruner, Gonsalveš. Trener: Urs Majer.
Partizan je drugi deo priprema počeo utakmicom protiv švajcarskog Ciriha. Meč je odigran na terenu hotela Maks Rojal, gde su se crno-beli preselili u petak.
Svašta se događalo na ovom susretu, koji je Cirih na kraju rešio u svoju korist – 2:1. Švajcarci su poveli još u 14. minutu golom Marianija, a prednost su duplirali u 74. minutu iako su imali igrača manje. Prethodno je isključen zbog dva žuta kartona Čikaui, a drugi gol je postigao Gavranović.

Potom su se dogodile scene koje se retko viđaju na fudbalskim terenima. Partizan je postigao gol uz dosta sreće, a strelac je bio, ni manje ni više nego golman Petrović. On je želeo da ispuca loptu sa svog šesnaesterca, ali je ona nezgodno odskočila i prevarila protivničkog golmana! I to se dešava…
Do kraja meča zbog drugog žutog kartona u kratkom vremenskom intervalu pocrveneo je i kapiten Partizana Saša Ilić.
0` Na klupi Partizana sedi i kompletan stručni štab CSKA iz Sofije, koji predvode Miodrag Ješić i Rade Zalad. Pored njih su i novoimenovani selektor mlade reprezentacije Srbije Radovan Ćurčić u društvu Dušana Antića, sina Radomira Antića.
2` Prvi udarac na gol Marka Šćepovića sa 20 metara, golman Ciriha brani.

6` Polušansa za Jojića, koji kasni na dobar centaršut sa desne strane.
10` Male čarke pred izvođenje kornera za Cirih, sudija razdvaja sukobljene strane.
11` Epilog koškanja: žute kartone dobili su Čikaoui i Ostojić.
14` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Posle auta, Mariani je dobio loptu i sa vrha šesnaesterca iskosa jako je šutirao u suprotni ugao golmana Petrovića, a lopta je završila u mreži.
20` Kukuruzović odlično šutira iz slobodnjaka iskosa sa 25 metara, Petrović boksuje, a Volkov potom izbija loptu u polje.
23` U ovim momentima počinje i da grmi, nebo je natmureno i ponovo se očekuje kiša. Uslovi za igru i više nego loši…
25` Posle postignutog gola, Cirih preuzima inicijativu i češće je pred golom Partizana.
29` Jojić pokušava da gurne loptu Eliomaru iza leđa odbrane, ali golman Ciriha prvi stiže do nje.

31` Kukuruzović opasno šutira iskosa sa leve strane, lopta završava iza gola.
32` Čikaoui šutira sa 30 metara po zemlji, Petrović brani.
34` Saša Marković šalje bombu sa 30 metara, lopta propada zbog vetra, ali odlazi pored gola.
35` Zbog mraka, pale se i reflektori.
36` Eliomar proigrava Jojića u prostor, golman Ciriha je opet bio budan, istrčava i hvata loptu.
43` Čermiti šutira sa 20 metara, lopta odlazi tik pored gola.
44` Opet mala gužva na terenu, a epilog toga je da Pauljević dobija žuti, dok Čikaoui dobija crveni karton.
Drugo poluvreme:
46` Cirih je u drugom poluvremenu počeo sa potpuno novom ekipom, a u igri su ostali samo golman Breher i Beda.

47` Jojić odlično prolazi po desnoj strani, ubacuje po zemlji na drugu stativu, tamo je sam bio Eliomar,ali ne ubacuje loptu u praznu mrežu.
48` Eliomar odlično centrira iz slobodnjaka na drugu stativu ka Šćepoviću, koji zamalo kasni da je ubaci u mrežu.
51` Henrike centrira iz slobodnjaka, Kukeli je kači i pogađa stativu.
53` Ninković dobija žuti.
54` Gavranović u velikoj šansi posle lažnjaka, šutira levom sa 16 metara, ali preko gola.
57` Ninković šutira opasno, ali preko gola.
60` Izašli su Volkov i Ninković, ušli Ilić i Lazevski.
68` Van igre su Pauljević, Šćepović, Jojić i Eliomar, a na terenu su oba Živkovića, Pantić i Janković.

72` Henrike šutira oštro pored gola sa 16 metara.
74` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Posle idealnog centaršuta sa desne strane Henrikea, Gavranović je sačekao loptu i glavom je zakucao u mrežu.
76` Drmić dobija dubinsku loptu kreće Petrović sa gola, on ga obilazi i šalje ka golu, Ostojić je stiže i izbija u polje.
80` GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Strelac Petrović! Golman Partizana je ispucao loptu sa 16 metara, ona je pala na protivničkih 16 metara i odskočila preko golmana i ušla u mrežu!!!

86` Saša Ilić dobija žuti karton.
89′ Saša Ilić dobija drugi žuti. Đimšiti je pokušao da završi dobru akciju Ciriha, glavom je šutirao, ali Petrović odlično brani.