Izvor: MozzartSport.com, 26.Maj.2020, 22:28

Česi baš zarđali: Slavija jednim udarcem srušila Mladu Boleslav, gol još samo u Jablonecu (VIDEO)

Igrač odluke Petr Ševčik, koji je jedini pogodak na meču postigao u 22. minutu

Česima ovo definitivno nije bio dan za fudbal, a pauza im očigledno uopšte nije prijala. Na četiri utakmice 25. kola tamošnjeg prvenstva postignuta su tek dva gola, ali što je najvažnije vodeća Slavija je napravila dodatni iskorak ka šampionskoj tituli. Golom Petra Ševčika šampion Češke je savladao Mladu Boleslav na njenom terenu, pa sada ima 11 bodova više i utakmicu više od drugoplasirane >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Viktorije Plzenj - 1:0 (1:0).

Trenutak odluke na ovom meču dogodio se u 22. minutu, kada je Ševčik odlično reagovao na centaršut Stančua i iz neposredne blizine glavom matirao iskusnog Jana Sedu.

Drugi pogodak u današnjem fudbalskom programu u Češkoj bio je delo defanzivca Jabloneca Libora Holika. Njegov tim je na svom terenu minimalnim rezultatom savladao Zlin, iako je gotovo čitavo drugo poluvreme igrao sa igračem manje - 1:0 (1:0).

Holik je jedini pogodak na meču postigao u 31. minutu, kada se u ulozi asistenta našao našaop Tomaš Dočekal. Jablonec se sa ovom pobedom dodatno učvrstio na trećem mestu ispred Ostrave i Slovačkog.

Golova nije bilo u Pribramu, gde je gostovala upravo pomenuta Ostrava, kao ni na okršaju između Slovačkog i Sigme Olomuc.

ČEŠKA 1 - 25. KOLO