Čelsi deklasirao Midlzbro za finale Liga kupa

Izvor: B92, 23.Jan.2024, 23:55

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u finale engleskog Liga kupa, ubedljivim trijumfom u revanšu protiv Midlzbroa 6:1.

Nakon poraza u gostima (1:0), "plavci" su na Stamford Bridžu deklasirali drugoligaša, a čitav meč među stativama proveo je naš Đorđe Petrović.

On je savladan bio u 88. minutu, kada je neodbranjiv udarac poslao Morgan Rodžers, koji je postavio konačan rezultat.

Sve pre toga bilo je u znaku Čelsija, koji je već u prvom poluvremenu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << osigurao pobedu i prolaz dalje.

Najpre je autogol postigao Džonatan Houson, prednost je duplirao Enco Fernandes u 29, a do pauze se u strelce upisao i Aksel Disasi, u 36. minutu.

To je isto, u 42. minutu, učinio Kold Palmer, koji je iskoristio poklon i povisio vođstvo svog tima.

Domaći se nisu zaustavili na tome, Palmer je u 77. minutu postigao još jedan gol, da bi u 81, nakon nove asistencije Galagera, mrežu gostiju pogodio Noni Madueke.

Čelsi će u finalu igrati sa boljim iz dvomeča Liverpula i Fulama (2:1), koji se sastaju u sredu.