Bundesliga - Fortuna poklekla u Diseldorfu, bikovi preuzeli tron! (video)

Izvor: Sportske.net, 14.Dec.2019, 21:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bundesliga - Fortuna poklekla u Diseldorfu, "bikovi" preuzeli tron! (video)

Lajpcig ponovo na vrhu nemačkog šampionata.

Fudbaleri Lajpciga ostvarili su pobedu u Diseldorfu gde su savladali Fortunu rezultatom 3:0 u 15. kolu nemačke Bundeslige.

Od samog početka je favorit stavio do znanja da će se jedino on pitati na terenu, već u drugom minutu "bikovi" su poveli golom Patrika Šika.

Nakon nekoliko žestokih naleta, Lajpcig je morao da sačeka drugo poluvreme ne bi li obezbedio trijumf u gostima.

Timo Verner je >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << iskoristio najstrožu kaznu u 58. minutu, da bi rezervista Nordi Mukijele postavio konačnih 3:0.

Lajpcig se tako popeo na vrh nemačke Bundeslige gde ima dva boda više, ali i utakmicu manje od Menhengladbaha.