Brajton sanjao vrh Premijer lige, a dobio bod u 95. minutu

Izvor: B92, 27.Sep.2021, 23:05

Remijem Kristal Palasa i Brajtona rezultatom 1:1 (1:0) završeno je šesto kolo engleske Premijer lige.

Gostujući tim mogao je na "Selhurst parku" da pobedom zauzme lidersko mesto na tabeli, što bi bilo potpuno neočekivano, ali "galebovi" to nisu uspeli.

Tim Patrika Vijere od samog početka je pred svojim navijačima igrao ofanzivnije i to se isplatilo u nadoknadi prvog poluvremena.

Tada je Trosard neoprezno startovao nad Galagerom i oborio ga u kaznenom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prostoru, a udarac sa 11 metara u gol je pretvorio Vilfrid Zaha.

Brajton do same završnice nije dolazio do prave šanse, a onda je Nil Maupaj u petom minutu nadoknade izjednačio.

Pobegao je odbrani domaćih i efektno lobovao golmana čime je kaznio prethodne promašaje domaćih igrača.