Bomba Vokera za nova tri boda Građana

Izvor: Sportske.net, 01.Sep.2018, 20:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Bomba" Vokera za nova tri boda "Građana"

Nakon remija u minulom kolu, Siti se vratio na pobednički kolosek.

Fudbaleri Mančester sitija slavili su na svom stadionu u okviru četvrtog kola protiv Njukasla rezultatom 2:1 (1:1).

Igrao se osmi minut, kada je Mendi uposlio Sterlinga pred kaznenim prostorom rivala, ovaj je odlično zalomio, krenuo kroz sredinu ka golu, a onda je opalio po loptu, bio je to fantastičan udarac, Dubravka je bio bez šansi, "Građani" su povelu u ranoj fazi susreta. >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net <<

To je poremetilo planove gostiju, koji su sada morali da jure gol, a na isteku pola časa igre su u tome i uspeli.

Rondon je dobio loptu pred kaznenim prostorom domaćina, odlično je sačekao Jedlina na drugoj strani, poslao mu idealan pas, a Amerikanac je postigao svoj prvi gol u Premijer ligi (ne računajući par autogolova).

Do kraja prvog dela nisu uspeli "Građani" da dođu do nove prednosti, imali su par solidnih prilika ali je Dubravka ostao nesavladan.

Od starta drugog dela igrao se pred golom gostiju, a inicijativa se Sitiju isplatila u 52. minutu.

Kajl Voker je pronašao malo prostora, rešio je da uputi udarac ka golu rivala sa preko 20 metara udaljenosti, to je sjajno uradio, poslao je pravi projektil ka golu "Svraka" i matirao Dubravku za 2:1.

Samo šest minuta kasnije, Žesus je zatresao mrežu gostiju, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajd pozicije.

U 65. minutu, pravi haos pred golom Njukasla, prosto je neverovatno da Siti nije povećao prednost.

Najpre je Fernandinjo tukao, Dubravka je maestralno odbranio njegov šut iz neposredne blizini, potom se lopta odbja do Silve, koji odmah šutira, ali Dubravka ponovo brani, na kraju ponovo lopta kod Španca, novi udarac, ali je Njukasl ovoga puta spasila stativa.

Nastavili su domaći fudbaleri da opsedaju gol rivala, ali nisu uspeli da slome odbranu Njukasla.

Ipak su upisali trijumf i došli do 10 bodova nakon četiri odigrana kola.

Mančester siti: Ederson, Voker, Stouns, Laporte, Mendi, Fernandinjo, Marez (Gundogan), Silva (Kompani), Sterling, G. Žesus (B. Silva), Aguero

Njukasl: Dubravka, Jedlin, Lasel, Fernandez, Klark (Marfi), Damet, Kenedi (Atsu), Ki, Dijame, Perez, Rondon (Hoselu)