Izvor: RTS, 12.Jul.2020, 19:33

Bolonja opet ispustila pobedu, Đenova nadigrala SPAL u derbiju začelja

U prvoj današnjoj utakmici nastavka 32. kola Serije A Đenova je nadigrala Spal sa 2:0 na svom terenu u derbiju začelja lige. U preostalim utakmicama samo je tim Sampdorije iznenadio Udineze sa 3:1 na gostovanju dok su ostali mečevi završeni nerešenim rezultatom i podelom bodova, a tim Siniše Mihajlovića je ponovi propustio pobedu. U derbiju kola Napoli i Milan su podelili bodove posle dramatične izmene golova za konačnih 2:2.
Od samog početka >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << meča domaćini su preuzeki inicijativu i posle nekoliko dobrig šansi poveli u 24. minutu golom Gorana Pandeva.

Već desetak minuta kasnije bili su u prilici da uvećaju vođstvo iz jedanaesterca, ali je napadač Aago Falke promašio gol, pa se na poluvreme otišlo sa minimalnom prednošću.
U nastavku poslednjeplasirani SPAL nije uspeo da promeni ritam meča i domaćini su u 54. minutu uvećali vođstvo na 2:0 pogotkom Lase Šenea. Do kraja meča se samo postavljalo pitanje sa kojom razlikom će domaćini odneti pobedu, ali nisu uspeli da realizuju još nekoliko vrlo izglednih šansi.
U preostalim utakmicama tim Sampdorije iznenadio je Udineze sa 3:1 na gostovanju, Verona i Fijorentina su odigrali 1:1, a je Kaljari sa Lećeom podelio bodove u meču bez golova.
Tim Siniše Mihajlovića je opet propustio odličnu priliku i posle ubedljivig vođstva od 2:0 za samo par minuta sudijske nadoknade dozvolio Parmi da dođe do izjednačenja.

Tim Siniše Mihajlovića je samouvereno ušao u duel i već u 3 minutu poveo golom Danila koji je posle odličnog centaršuta iz kornera glavom poslao loptu u mrežu domaćina.
Roberta Sorijana je samo desetak minuta kasnije sa ivice šesnaesterca sjajnim šutom poslao loptu u mrežu domaćina Parme za ubedljivih 2:0 sa kojom prednošći gostiju se otišlo na poluvreme.
U nastavku meča domaćini su pokušali da promene ritam i bar smanje prednost gostiju, ali im to nikako nije uspevalo i činilo se da je pobednik odlučen sve do prvog minuta sudijske nadoknade.
A onda sledi „hladan tuš", prvo Jasmin Kurtić smanjuje na 2:1, a potom par minuta kasnije Roberto Ingleze izjednačuje na 2:2, a Bolonja ostaje bez dragocenih bodova.
U poslednjoj utakmici večeri, derbiju kola, Napoli i Milan su podelili podove posle dramatične izmene golova za konačnig 2:2.