Bolonja nastavila niz nepobedivosti, ali imaće za čim da žali

Izvor: B92, 28.Okt.2023, 16:55

Fudbaleri Sasuola remizirali su sa Bolonjom rezultatom 1:1 u meču 10. kola Serije A.

Bila je to deveta utakmica u nizu bez poraza za goste, koji će i pored toga imati za čime da žale nakon meča u Ređo Emiliji.

Ekipu Tijaga Mote je već u trećem minutu do prednosti doveo Džošua Zirkzi, dete minhenskoh Bajerna.

Holandski napadač je dobio dugu loptu, odmah se oslobodio čuvara i potom maestralno zaobišao čuvara i smestio loptu u praznu mrežu. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Prednost Bolonje je trajala sve do 44. minuta kada je rumunski fudbaler Danijel Boloka preciznim udarcem iz daljine doneo izjednačenje Sasuolu i postavio konačan rezultat.

U nastavku je Zirkzi postigao još jedan gol, ali je on poništen posle provere u VAR sobi zbog ofsajda.

Bolonja je sa ovim bodom stigla do ukupno 15 u ovoj sezoni Serije A i trenutno su sedmi pred meč sa Lacijom u narednom kolu.

Sasuolo ima 11 bodova što je dovoljno 14. mesto. Oni će u narednom kolu put Torina na megdan sa istoimenim protivnikom.