Bilbao rešio meč u 40. sekundi i približio se Evropi

Izvor: B92, 23.Feb.2019, 23:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Atletik Bilbaa nastavili su sa sjajnom formom i primakli se borbi za plasman u Evropu.

Bilbao je do treće pobede u poslednjih pet kola stigli minimalnim rezultatom protiv baskijskog rivala Eibara.

Meč na San Mamesu je rešen već u 40. sekundi, kada je Raul Garsija matirao golmana gostiju Rijesga, a nakon asistencije Jurija Berčičea.

Bilbao je šestom pobedom u poslednja četiri meseca (ukupno ima sedam) od tima iz opasne zone stigao do osme pozicije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na tabeli LaLige sa 33 boda, samo šest manje od četvrtoplasiranog Hetafea, na poziciji koja vodi u Ligu šampiona.

S druge strane, Eiubar je prvim porazom posle pet kola, a tek drugim u poslednjih 13, ostao na 11. poziciji sa dva boda iza Baska.

U drugom meču večeri Alaves i Selta su remizirali bez golova u Vitoriji. Domaćin je dominirao, ali od 17 šuteva samo četiri su išla u gol gostiju iz Viga.

Srpski fudbaler Darko Brašanac počeo je meč u startnoj postavi Alavesa, zamenjen je u 75. minutu.