Izvor: MozzartSport.com, 10.Maj.2021, 23:05

Betis slavi, Iglesijas posle indirekta ispeglao veliku grešku Bartre (VIDEO)

Slavlje tima sa Benito Viljamarina - 2:1

Betis slavi, Betis je preskočio Viljareal i domogao se šeste pozicije na tabeli Primere. Morao je tim sa Benito Viljamarina da prođe kroz sito i rešeto kako bi upisao nova tri boda, a posle četiri remija pala je Granada i to golom Borhe Iglesijasa u 87. minutu - 2:1 (1:0).

On je sa dva gola srušio Granadu, a najzahvalniji za to će mu biti Mark Bartra koji je sa velikom greškom lako mogao da košta svoj tim >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << bodova.

Do pobedonosnog gola Betis je stigao posle indirekta i greške odbrane Granade, a Iglesijas je zakucao loptu u mrežu i upisao Betisu mnogo važna tri boda u borbi za izlazak u Evropu.

Nabil Fekir nije igrao zbog akumuliranih žutih kartona, a najbolji strelac gostiju Roberto Soldado zbog crvenog kartona protiv Kadiza u prošloj rundi.

U nedostatku Fekira, sve oči navijača Betisa bile su uprte u Borhu Iglesijasa i to sa razlogom. Uspeo je ovaj napadač da dovede Betis u prednost u 39. minutu.

Ruibal Garsija ga je proigrao dobro u 39. minutu, a Iglesijas nije žurio, stigao je i da napravi varku i prilično rutinski pošalje loptu u ugao gola, skoro iz poluokreta.

Granada nije želela da se preda, pa joj se u 66. minutu isplatio trud. Naizgled iz bezazlene situacije usledila je ogromna greška Marka Bartre. Bukvalno je bivši fudbaler Barselone i Borusije Dortmund asistirao Mačisu za izjednačenje gostiju u malom andalužanskom derbiju.

Do kraja je Iglesijas zablistao i doneo Betisu tri boda sa kojima je stigao do ukupno 54 boda i šeste pozicije. Real Sosijedad mu beži dva boda.