Izvor: RTS, 24.Jan.2021, 19:15

Barselona nadigrala Elče, Osasuna bolja od Granade

Fudbaleri Barselone uspeli su da nadigraju Elče na gostovanju sa 2:0 uz odličnu igru Frenki De Jonga, a Osasuna je na svom terenu ubedljivo savladala Granadu sa 3:1 u prvim današnjim utakmicama 20. kola La Lige.
Iako krajnji rezultat meča to ne ilustruje, Elče je pružio ravnopravan otpor gostujućim favoritima tokom većeg dela meča, ali nisu imali sreće, pa su nadigrani ubedljivim rezultatom od 2:0.

U 39. minutu je Frenki de Jong jednu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << odbijenu loptu u šesnaestercu poslao u levi ugao gola za vođstvo Barselone od 1:0.
U nastavku su domaćini pokušavali da nadoknade prednost, a gosti da je uvećaju iz kontranapada, ali ni jednima ni drugima to nije uspevalo, pa se veći deo utakmice odvijao na sredini terena.
U samoj završnici meča, u 90. minutu, De Jong je sjajno centrirao, a Riki Puig glavom poslao loptu u mrežu Elčea za konačnih 2:0.
Barselona se tako pobedom učvrstila na trećoj poziciji sa 37 poena, dok je Elče ostao predposlednji sa 17 bodova.
U prvom današnjem meču Osasuna je na svom terenu u Pamploni ubedljivo nadigrala Granadu sa 3:1, a već posle 12 minuta igre vodili su sa 2:0 golovima hrvatskog Ante Budimira.
Gosti su tek u 50. minutu uspeli da smanje prednost domaćina, ali im je sve nade za podelu bodova „ugasio" Monkajola pogotkom u 86. minutu za konačnih 3:1.
U pobedničkom timu nije bilo našeg internacionalca Darka Brašanca koji se još oporavlja od povrede.
Večeras se igraku još dvameča a kolo će u ponedeljak zatvoriti Atletiko Bilbao i Hetafe.