Bar 3 godine Evrolige: Evo ponude iz Barselone!

Izvor: Mondo, 01.Mar.2016, 19:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bar 3 godine Evrolige: Evo ponude iz Barselone!

Zašto su klubovi ABA lige odbili da postanu deoničari FIBA Lige šampiona? Evo odgovora!

Foto: abaliga.com

FIBA je odbijena, evo i zašto...

Skupština ABA lige objavila je danas ponude koje je dobila za učešća u takmičenjima Evrolige i FIBA Liga šampiona, a saopštila je i da je zbog nedovoljno informacija odbila >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << da se učlani u kompaniju koja će biti osnovana da bi se upravljalo novim takmičenjem.

U saopštenju lige navodi se da je Evroliga ponudila ABA trogodišnji ugovor koji garantuje prolaznost u Evroligu i Evrokup za sezone 2016/17, 2017/18 i 2018/19.

"Prihvatanjem ovog ugovora ABA liga bi dobila B licencu koja šampionu garantuje mesto u Evroligi, kao i minimum tri mesta u Evrokupu za naredne tri najbolje plasirane ekipe", navodi se u saopštenju.

Skupština lige objavila je da je ponuda FIBA drugačija, ali da nije dovoljno jasna.

"Ponuda FIBA podrazumeva tri direktna mesta i jedno u kvalifikacijama, odnosno dva direktna i jedno u kvalifikacijama, ali bez iznošenja jasnih detalja od čega to zavisi, uz upućivanje na razgovore sa nacionalnim savezima", navodi se u saopštenju.

"Zbog neposedovanja svih informacija, Skupština ABA lige je jednoglasno odlučila da na sastanku 2. marta ne potpisuje članstvo u kompaniji koja će biti osnovana sa ciljem vođenje FIBA Košarkaške lige šampiona", objavila je skupština lige.

Uprava takmičenja je saopštila da će "nastaviti razgovore sa svim zainteresovanim stranama", posle čega će Skupština ABA lige doneti konačnu odluku po pitanju evropskih takmičenja u kojima će njeni klubovi učestvovati.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.