Baku: Dve medalje za Srbiju

Izvor: Studio B, 16.Jun.2015, 21:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Marko Novaković i Nebojša Grujić postali su šampioni Evropskih igara u Bakuu u disciplini K2 200 metara, dok su se Olivera i Nikolina Moldovan okitile srebrnom medaljom u istoj disciplini.

Iza Novakovića i Grujića (31.910) stigli su na cilj Nemci Libšer i Rauće (31.983), dok su bronzu osvojili Mađari Totka i Molnar (32.512).

U ženskoj konkurenciji su trijumfovale Beloruskinje Makneva i Litvinčuk (37.399), sestre Moldovan su stazu preveslale za 37.699 sekundi, >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << a treće su na cilj stigle Ukrajinke Todorova i Povk (37.719), navodi se u saopštenju Olimpijskog komiteta Srbije.

Nikolina Moldovan zauzela je peto mesto u finalu discipline K1 200m sa vremenom 42.007 sekundi, dok u finalu trke na 5.000 metara nije startovala.

Aktuelni evropski šampion Marko Dragosavljević podelio je četvrtu poziciju u K1 200 metara sa Letoncem Aleksejsom Rumjančevsom sa vremenom 35.842 sekunde.

Milenko Zorić zauzeo je dvanaestu poziciju u discipline K1 5.000m sa vremenom 21:46.941 minuta.

Nastavak na Studio B...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.