Bajern udaljio Ajntraht iz vrha, majstorija Rojsa najavila trijumf Dortmunda /video/

Izvor: Blic, 10.Nov.2012, 19:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U mečevima 11. kola Bundeslige nije bilo većih iznenađenja, pošto su favoriti upisali pobede. Bajern je na svom terenu sa 2:0 savladao Ajntraht, Borusija je odnela ceo plen iz Augzburga (3:0), dok je Šalke preokretom srušio Verder 2:1.

Bajern se na Alijanc areni dugo mučio sa Ajntrahtom, koji je propustio dobru priliku preko Mejera da dođe u vođstvo. To su ipak učinili Bavarci minut pre odlaska na odmor.

Havi Martinez i Riberi su se našli u kontri, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << španski vezista je uposlio Francuza kome nije bilo teško da zaobiđe gostujućeg golmana i zatrese mrežu. Sve dileme u Minhenu otklonio je David Alaba u 77. minutu kada je sa penala postavio konačnih 2:0.

Šampioni iz Dortmunda gostovali su fenjerašu Augzburgu i bez mnogo problema odneli ceo plen. Borusija je došla do prednosti već u devetom minutu zahvaljujući Marku Rojsu koji je sjajno izveo slobodnjak iskosa sa desne strane i pogodio suprotan ugao.

Po povratku sa pauze bilo je 2:0 kada se Gece se sjajno snašao i majstroski proigrao Levandovskog koji takve šanse ne propušta čak i sa dvojicom na leđima.

Poljski napadač se u 71. minutu još jednom upisao u strelce, da bi Molders pogodio za čast domaćina i konačnih 1:3.

Neven Subotić je sa klupe gledao trijumf "milionera".

Šalkeu kao da je trebalo još jedno poluvreme da se posle remija sa Arsenalom u Ligi šampiona vratio na bundesligaški kolosek. Verder je poveo preko Hunta, ali su gosti iz Bremena, na čijoj je klupi ostao Aleksandar Ignjovski, ostali bez bodova u nastavku.

U roku od 10 minuta dva puta im se tresla mreža, zahvaljujući Nojštateru i Draksleru.

Na dva preostala meča viđena je podela bodova. Frajburg i Hamburg su odigrali susret bez golova, dok su Fortuna i Hofenhajm remizirali rezultatom 1:1.