Bajern razbijen na debiju Kejna – Olmo het-trikom utišao Minhen

Izvor: B92, 12.Avg.2023, 22:38

Fudbaleri Lajpciga osvojili su Superkup Nemačke trijumfom nad Bajernom u Minhenu rezultatom 3:0.

Duel šampiona Bundeslige i Kupa obeležio je Dani Olmo, koji je postigao het-trik.

Bajernov novi napadač, Hari Kejn, debitovao je, ali nije uspeo da se domogne prvog trofeja u karijeri.

Da ovo neće biti lepo veče za Bavarce nagovestio je Dani Olmo već u trećem minutu, kada se nakon gužve snašao i savladao Ulriha.

Imao je ubrzo Bajern šansu da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << izjednači preko Tela, ali je Blasvič odlično reagovao i odbranio mu šut.

Potez meča dogodio se u 44. minutu, kada je Olmo fenomenalno okrenuo De Lihta i kroz noge Ulriha poslao loptu u mrežu.

Drugo poluvreme nije bilo ništa bolje za Bajern, pošto je nakon igranja rukom Mazrauija u svom šesnaestercu, Olmo realizovao penal u 68. minutu.

Pokušavali su domaći preko Mazrauija, Komana da smanje rezultat, ali ništa nisu uspeli da urade.

Bajern je u poslednjih sedam izdanja ovog takmičenja osvojio trofej šest puta, a poslednji koji ih je nadigrao bio je Dortmund 2019. godine.