Bajer prišao Bajernu na -8, Grojter željno čeka Đurđića, Kuzmanovićeva tuga u Majncu

Izvor: Blic, 15.Dec.2012, 18:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bajer prišao Bajernu na "-8", Grojter željno čeka Đurđića, Kuzmanovićeva tuga u Majncu

Bajer je već u prvom poluvremenu završio posao u derbiju sa Hamburgom. Tandem Kisling - Šurle je doneo radost navijačima u Leverkuzenu, prvi u 27. a drugi u 37. minutu pa su se gosti suočili >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sa dva gola zaostatka.

Hamburg nije mogao ni do počasnog pogotka u nastavku, a Kisling je drugim golom ispisao 3:0 na semaforu što je bio i konačan ishod. Tako je Bajer uspeo da smanji zaostatak u odnosu na vodeću Bajern, koji je u petak kiksnuo sa Menšom.

Posledjeplasirani Grojter Firt ni na svom terenu nije uspeo da napravi korak ka zoni spasa. U derbiju začelja sa Augzburgom nije bilo pobednika, a gosti su čak i poveli preko Molders već u 10. minutu.

Bod domaćinu doneo je Sobiš u 70. minutu, a do kraja je viđeno po jedno isključenje na obe strane.

Nema sumnje da "fenjeraš" Bundeslige jedva čeka da u njegove redove stigne Nikola Đurđić, ubojiti srpski napadač koji će debitovati za Grojter u januaru protiv Bajerna.

Bundesliga, 17.kolo:

Petak:

Bajern Minhen - Borusija Menhengladbah 1:1 (0:1)

18. Grojter Firt 16 1 5 10 10:27 8

Povezane vesti: Volfsburg blista posle odlaska Magata, Menš i Hanover slavili "iz keca u dvojku" Meklaren: Leverkuzen može da osvoji Bundesligu