BL - Augsburg razljutio Milionere i doživeo katastrofu, Fortuna iznenadila na Vezeru (video)

Izvor: Sportske.net, 17.Avg.2019, 17:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BL - Augsburg razljutio "Milionere" i doživeo katastrofu, Fortuna iznenadila na "Vezeru" (video)

Sinoć su Bajern i Herta otvorili novu sezonu, danas je odigrano još pet mečeva prvog kola.

Borusija Dortmund je preko leta napravila sjajan tim, već na startu sezone to postaje kristalno jasno.

Slavili su "Milioneri" pred svojim navijačima protiv Augsburga sa 5:1 (1:1), iako su gosti poveli.

Igrao se prvi minut, akcija praktično sa centra i to vrlo dobra za goste, Valentin Pedersen ubacuje loptu pred gol domaćina, gde se na pravom mestu našao >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << Niderlehner, koji donosi prednost ekipi Augsburga.

Ipak, samo dva minuta trebalo je domaćinu da poravna, Rojs je nekako doturio loptu do Alkasera, kojem nije bilo teško da savlada golmana gostiju, 1:1.

Do odlaska na odmor i pored uzbudljivog početka nije bilo golova, da bi nakon šest minuta igre u nastavku Vitsel sa leve prebacio loptu na desnu stativu, tamo je usamljen bio Sančo, koji postiže gol za preokret, 2:1 za Borusiju.

Samo šest minuta kasnije, 3:1, Alkaser je nesebično uzvratio uslugu Rojsu, ostavio je zicer nemačkom napadaču, kojem nije bilo teško da uveća prednost "Milionera".

Nastavio se teror u režiji napadača Borusije, već u 59. minutu sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora Alkaser donosi i tri gola prednosti domaćoj ekipi.

Pustili su "gas" fudbaleri Dortmunda, ali su ipak stigli i do petog pogotka, strelac je ovoga puta bio novajlija Julijan Brandt.

Iznenađenje smo videli u Bremenu, gde je gostovala Fortuna, ekipa iz Dizeldorfa je savladala Verder sa 1:3 (0:1).

Poveli su gosti u 36. minutu preko Heningsa, sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Na samom startu nastavka je Egeštajn poravnao rezultat, ali je već u 52. minutu prednost Fortuni vratio Karaman.

Konačan rezultat postavio je Ajhan u 64. minutu utakmice.

Interesantno je bilo u Leverkuzenu, gde je Bajer dočekao povratnika u najviši rang, ekipu Paderborna, domaćin je uspeo da slavi sa 3:2 (2:2) nakon velike borbe.

Poveli su u 10. minutu "Farmaceuti" preko Bejlija, da bi u 15. minutu Mihel poravnao rezultat.

Vraćaju prednost fudbaleri Bajera već u 19. minutu, strelac je bio Kai Haverc.

Ali, nisu se predavali gosti, u 25. minutu je bilo 2:2, Mamba se upisao u listu strelaca.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi Bajer stigao do nove prednosti u 69. minutu preko Kevina Folanda.

Frajburg je sa 3:0 (0:0) slavio protiv Majnca.

Svi golovi su pali u samom finišu utakmice i to u samo pet minuta, najpre je Holer u 81. doneo prednost domaćinu, tri minuta kasnije se u strelce u pisao Šmid, da bi u 86. minutu Voldšmidt sa kreča postavio konačan rezultat.

Volfsburg je sa 2:1 (1:0) bio bolji od Kelna.

Poveli su preko Arnolda u 16. minutu, prednost je udvostručio Vehorst na isteku jednog časa igre.

Terod je smanjio prednost "Vukova" u prvom minutu nadoknade, ali je bilo kasno za Keln, pobeda je ostala na "Folksvagen areni".

Juče su Bajern i Herta odigrali 2:2, u nastavku pogledajte stanje na tabeli.

Borusija Dortmund - Augsburg 5:1

Verder Bremen - F. Dizeldorf 1:3

B. Leverkuzen - Paderborn 3:2

Frajburg - Majnc 3:0

Volfsburg - Keln 2:1