Avr prekinuo seriju posrnulog velikana

Izvor: B92, 14.Jan.2024, 20:05

Fudbaleri Avra savladali su Lion rezultatom 3:1, u okviru 18. kola francuske Lige 1.

Domaćima je posao bio olakšan nakon crvenog kartona za Džejka O'Brajana u 30. minutu.

Mada, Avr je u tom trenutku već imao prednost, zahvaljujući golu Gautijea Lorisa u 18. minutu susreta.

Avr je vođstvo duplirao u 50. minutu, kada je Emanuel Sabi pogodio posle solo prodora.

Četiri minuta kasnije je Aleksandr Lakazet dao nadu gostima, koju je u 62. ugasio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Kristofer Operi.

Loše veče Olimpika zaokružio je novi crveni karton za štopera, ovoga puta za Duju Ćaleta-Cara u poslednjem minutu regularnog dela.

Avr je 11. na tabeli sa 22 boda, dok je Lion pretrpeo poraz posle tri uzastopna trijumfa i trenutno zauzima 16. poziciju sa 16 poena.