PUKLA PETARDA: Inter demolirao Moncu!

Izvor: SrbijaDanas.com, 14.Jan.2024, 00:10

Nova pobeda ”neroazura”...

Fudbaleri Intera upisali su novu pobedu u Seriji A, jer su slavili na gostovanju ekipi Monce rezultatom 5:1.

Posle ove pobede Inter je opet pobegao Juventusu na pet bodova i tako se učvrstili na prvom mestu na tabeli.

Monca je sa druge strane na 11. mestu sa 25 bodova.

Poveli su neroazuri posle 12 minuta meča kada je sa bele tačke bio precizan Hakan Čalhanoglu.

Samo dva minuta kasnije je Lautaro Martinez >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << povećao prednost svom timu, i time je onemogućio Monci sve nade da može da na veliku pauzu ode sa povoljnim rezultatom.

Mogla je Monca do gola, ali je pogodak koji je postigao Matija Pesina poništen zbog ofsajda.

U drugom poluvremenu po drugi put u listu strelaca se upisao Hakan Čalhanoglu, sada je bio precizan u 60. minutu meča.

Uspeo je osam minuta kasnije da Pesina dođe do gola i to sa bele tačke.

Pomislili su fudbaleri Monce da bi mogli da dođu do izjednačenja posle ovog gola Pesine, ali je sve dileme otklonio Lautaro Martines svojim drugim golom na meču u 84. minutu, a pobedu je potvrdio Markus Tiram na asistenciju Mihtarijana.

Inter sada očekuje duel Superkupa Italije koji se igra u Rijadu, a tim iz Milana će u polufinalu igrati protiv Lacija.