Australija preživela Tunis i sačuvala šanse za plasman dalje

Izvor: B92, 26.Nov.2022, 14:08

Australija "preživela" Tunis i sačuvala šanse za plasman dalje

Fudbaleri Australije savladali su Tunis sa 1:0 (1:0) u drugom kolu grupe D i tako zadržali šanse za plasman dalje.

Prvih par minuta prošlo je u znaku Tunisa, koji je imao potpunu inicijativu na meču.

Konsolidovali su se fudbaleri Australije, koji su u nastavku imali mnogo više loptu u svom posedu, te stvorili znatno veći broj prilika.

Bolja igra krunisana je pogotkom u 23. minutu kada je Djuk sjajnim udarcem glavom matirao golmana Tunisa za 1:0.

Tunis se u nadoknadi vremena izvukao iz nokdauna, te propustio dve sjajne prilike.

Prvo je udarac Dragera zaustavio Sutar, da bi zatim i šut Msaknija završio tik pored desne stative.

Odlučno je Tunis ušao u drugo poluvreme, te bacio sve karte u napad.

Uprkos brojnim napadima izostala je realizacija.

U 73. i 74. minutu viđene su dve sjajne šanse.

Najpre je Australija imala sjajnu priliku da duplira prednost kada je Meklaren poslao loptu za Lekija koga su centimetri delili od toga da zatrese mrežu Tunisa.

Već u sledećem napadu Tunis je imao šansu da dođe do izjednačenja preko Msaknija, čiji je udarac zaustavio Rajan.

Dali su Tunišani sve od sebe da dođu do izjednačenja, vršili "invaziju" na gol rivala, ali je rezultat do kraja meča ostao nepromenjen (1:0).

Francuska i Australija sada imaju po tri boda, dok Danska i Tunis imaju po bod.