Asistencija i gol Fabregasa režirali pobedu Čelsija nad Stoukom

Izvor: Blic, 23.Dec.2014, 00:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Čelsija pobedili su Stouk na gostovanju sa 2:0, u poslednjem meču 17. kola Premijer lige.

Već u drugom minutu Teri je iskoristio pas Fabregasa da zatrese mrežu posle kornera, a sjajni Španac dobru formu potvrdio je u 78. minutu, kada je i sam zatresao mrežu. Azar se ovaj put našao u ulozi asistenta, pa je potvrđena liderska pozicija "plavaca" na tabeli.

Ceo meč na teškom gostovanju odigrali su Branislav Ivanović i Nemanja Matić, dok su Azar, Košta >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i Vilijan u drugom poluvremenu zamenjeni Zumom, Širleom i Drogbom. U narednom kolu, Čelsi će dočekati Vest Hem 26. decembra, dok će Stouk gostovati Evertonu u okviru fudbalskog praznika na "Boksing dej".

Fabregas je bez dileme junak utakmice, došao je do 12. asistencije u šampionatu, a podsećanja radi, rekorder u Premijer ligi sa 20 je Tijeri Anri, zahvaljujući učinku u sezoni 2002/03.